avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 852 soluții astăzi
Forum Activitate tibor87

Activitate tibor87

Discuție Orange romania
Buna ziua,am o intrebare,am activat optiunea 10 e in roaming la operatorul de telefnie orange si din cauza politicii rezonabile roaming nu pot sa o folosesc optiunea pentru ca in ultimele 4 luni am folosit cartela majoritar in roaming...in urma sesizarii catre orange am primit raspunsul ca nu se poate realoca creditul.E legal asa ceva sa platesc pentru ceva ce nu am folosit?ce solutie am in cazul asta?mentionez ca am mai avut problema asta dupa ce activez optiunea dupa o zi imi vinea mesaj ca nu mai pot folosi si am cerut realocarea creditului de 2 ori si sa realocat creditul.
Buna ziua,m-ar interesa daca s-a aprobat propunerea senatorilor privind modificarea art.II din legea 231/2018 in sensul ca termenul de 120 zile prevazut de acesta sa fie prelungit la un an.
Buna ziua,as avea o intrebare cum pot sa obtin titlu de proprietate pe un teren cu casa si gradina,care e pe numele parintilor dar sunt decedati....
In extrasul de carte funciara apare 3200mp din care 250mp apare Statul Roman cu drept de folosinta...nu a fost depusa cerere pt. titlu de proprietate niciodata......cu ce procedura pot sa obtin titlu de proprietate mai usor....prin legea 231/2018 Hcg nr .72/23.10.2018 sau prin uzucapiune?....problema e ca la primarie intotdeauna a fost platit impozit numai pe 1900mp,in arhiva apare suprafata declarata in 1990 2900mp.....iar acum1900mp .....cum pot sa obtin titlu proprietate pe toata suprafata?
Discuție mostenire
Buna ziua ,am o întrebare va rog sa ma ajutati.....
Tatal meu si mama mea au construit casa in care am crescut in 1981
Mama mea a murit in 2012. Tatal meu a murit in aprilie 2018.
Dupa moartea mamei mele nu sa facut nici o dezbatere a succesiunii.mentionez ca avem doar un Cf eliberat in 1984 pe numele tatăl mele dar nu a fost eliberat titlu de proprietate...suntem 3 frati mostenitori,va rog sa mi spuneti care sunt pasii pe care trebuie sa urmezi ca sa pot transcrie casa pe numele meu
Buna ziua,din cauza neplatii facturilor orange,compania orange a vândut datoria la o companie de recuperări creditexpress,dupa 3 luni orange a închis abonamentul,ce s.ar putea intampla daca nu am nimic pe numele meu?am auzit ca datoria dupa 3 ani se anulează.
Buna,as avea o intrebare in legatura cu rezilierea contractului de telefonie mobila...am cerut rezilierea contractului dar imi cer taxa de reziliere cea ce nu e legal dupa parerea mea...mentionez ca nu am platit ultimele 3 facturi si am fost sunat de la biroul de recuperare creante Creditexpress ......pot sa ma dea in judecata si sa fiu executat silit daca numai platesc facturile?