avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 628 soluții astăzi
Forum Activitate denisatoma

Activitate denisatoma

Răspuns la discuția Credit vandut
Daca am trecut apartamentul bunicilor pe numele meu astia fiind in viata si contractul este facut cu drept de intretinere poate firma de recuperari sa mi-l ia?
Discuție Credit vandut
Buna seara,
Am un credit de 25500 facut la bcr la care ramasesem restanta. Astazi am fost sa platesc si am aflat ca mi s-a vandut la o firma de recuperari.Aveau dreptul sa-l vanda fara sa mi se trimita o notificare? Ce se va intampla acum? Ma obliga sa achit toata valoarea?
Va multumesc !
Discuție Somaj
Buna seara,
Am lucrat la o firma 6 ani, si acum 5 luni m-au bagat in somaj. Am luat somaj 6 luni de zile si acum ma cheama iar la servici pe o perioada de 3 luni. In cazul in care dupa aceste 3 luni mi se va face contractul pe perioada determinata iar dupa n... luni ma vor baga iar in somaj pe ce perioada voi primi acest somaj?

Discuție Calcul salariu
Buna seara,
Daca am salariu de 950 lei brut cat ar trebuii sa primesc in mana?

Va multumesc !
Buna ziua,
Am un credit la Banca facut in martie 2009 la care mi s-au adaugat comisioane de administrare si de risc iar dupa cateva zile de intarziere sunt sunata constant pentru a achita rata. Este normal asa ceva? Cum ar trebuii sa procedez in astfel de situatii.
Va multumesc !
Buna ziua,
As vrea sa stiu daca fostul angajator m-a reprimit la servici din somaj pentru o perioada de 3 luni primesc vreun beneficiu de la cei de la somaj sau angajatorul primeste?
Va multumesc
Buna seara,
Am lucrat la o firma 6 ani, si acum 5 luni m-au bagat in somaj. Am luat somaj 6 luni de zile si acum ma cheama iar la servici pe o perioada de 3 luni. In cazul in care as ramane insarcinata in aceasta perioada pot beneficia de prenatal?
Daca raman in astea 3 luni sunt obligati sa-mi prelungeasca contractul sau pot sa reiau somajul incontinuare ori dupa ce se termina somajul trebuie sa-mi platesc singura pentru a beneficia de prenetal?