avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 626 soluții astăzi
Forum Activitate florinio28

Activitate florinio28

Discuție consum alcool
buna seara . in luna ianuarie am fost prins baut cu o alcolemie de 0,54 alcol in aer.pun problema ca o sa-mi vina analizele dublu cum fac sa rezolv direct prin procuror sa scap cu o amenda.mentionez ca am un baiat de 4 ani si sotia e gravida nu munceste ,si inca o intrebare se poate sa fac puscarie?
Răspuns la discuția pot da de permis
stiu ca nu am voie sa conduc dar pot da de alte categorii si daca da pot conduce?
am permisu categoria b suspendat pe un an pentru alcol,pot da de carnet profesionist si daca da pot pot sa conduc ?
buna seara
pe data de 23.01.2013 am fost prins cu o alcolemie de 0,54 in aer ,acum pun problema ca o sa_mi vina dublu in sange,cum fac sa nu ajung si eu in instanta sa scap cu amenda va multumesc frumos
Răspuns la discuția Alcoolemie - angajare in armata
sa zicem ca voi lua amenda penala?
BUNA SEARA
pe data de 23 ianuarie 2013 am fost prins cu o alcollemie de 0,54 in aer,pe 5 martie ar trebui sa dau un concurs pentru angajare in cadrul armatei,printre actele care mi sau cerut a fost si cazierul judiciar,totul a fost in regula ,dar acum nu stiu daca o sami influenteze cu ceva angajarea...va rog ami raspunde, si daca imi influenteaza spunetimi va rog cum rezolv

Răspuns la discuția consum alcool
si as mai avea o intrebare daca se poate .......pot sa fac puscarie pentru o,54 alcolemie in aer?
Răspuns la discuția consum alcool
ok am inteles, am voie sa dau la armata si daca da cum fac sami vina rezultatul probelor de sange mai repede ca pe urma o sa fiu chemat la procuratura iar eu o sa fiu plecat...
Răspuns la discuția consum alcool
hai sa va explic mai clar pe data de 23 ianuarie 2013 am fost prins de politie cu o alcolemie de 0,54 in aerul pur expirabil,pana acum nu am primit nici o veste,pe data de 10 luna viitoare trebui sa dau un examen pentru angajare in cadrul armatei,daca iau acel examen trebui sa stau 4 luni de zile la ei .Acum eu nu stiu ce sa fac....fiindca acum am cazierul curat si pot sa dau examen dar ma gandesc sa numi afecteze pe urma cand iimi vine rezultatul de la sange,cum ar trebui sa fac?
Răspuns la discuția consum alcool
probele biologice inca nu au venit iar examenul este peste o luna si daca il iau ar trebui sa stau 4 luni la ei in armata,asta ar insemna sa nu pot sa ma prezint la procuratura,ce ar trebui sa fac?â