avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 811 soluții astăzi
Forum Activitate adriana_nicolae29

Activitate adriana_nicolae29

Buna ziua ! Am un II-comert cu amanuntul online, neplatitor de TVA....in luna decembrie 2012 am achizitionat mai multe jucarii..acum am constatat ca 2 dintre ele sunt defecte..cum ma pot scadea din gestiune cu ele ?
Cum procedez daca anumitor produse de imbracaminte care au mici defecte sau care sunt din sezoanele trecute pentru a le putea vinde vreau sa le aplic o reducere de pret ?Multumesc frumos
Discuție Magazin outlet
Buna ziua!Cum procedez daca vreau sa deschid un magazin outlet cu hainute de la celebre firme engleze Matalan, Mothetcare...daca acestea nu livreaza in Romania..cererea este foarte mare pe aceste produse si pana acum se vand pe sub mana ca sa zic asa..persoane care au pe cineva in Anglia ridica aceste produse si le trimit ulterior catre tara unde sunt vandute...cum pot sa fac lucrul acesta legal ?Mentionez ca stiu caz concret al unei "prietene " virtuale care a deschis magazin de acest gen.Multumesc !!
Răspuns la discuția Declaratia 392B
Multumesc frumos mi-ati fost de un real ajutor
Răspuns la discuția Declaratia 392B
acum am aflat ca si eu trebuie sa depun aceasta declaratie..am II-comert online cu amanuntul hainute copii-neplatitoare de TVA ...eu am vandut hainute doar persoanelor fizice..completez la rubrica "persoane neinregistrate in scopuri de tva " valoare totala a bunurilor vandute acestor persoane? iar la achizitii de la persoane inregistrate in scop de tva trec valoare tuturor facturilor platite de mine-facturi cu achizitia de marfuri..etc? trebuie depus si in format electronic? cel de pe site nu il pot instala..cum procedez?multumesc
Comert online cu amanuntul-hainute copii..neplatitor de TVA..MULTUMESC
Trebuie sa depun formularul 200 pt 2012 si nu stiu ce sume sa trec la rubricile respective...ma poate ajuta cineva? Multumesc
Buna ziua.am un II -comert online cu amanuntul hainute copii...trebuie sa depun declaratia cu ce am realizat efectiv pe 2012..care este formula de calcul pt baza de impozitare? cineva imi spusese urmatoarea formula venituri-cheltuieli +cheltuieli nedeductibile +valoarea marfii nevandute...nu stiu cat e de corect,,insa daca adun acum valoarea marfii nevandute si se impoziteaza o data..cand o voi vinde si obtin venit se va impozita iar? Ajutati-ma va rog cu un raspuns!Multumesc frumos