avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 978 soluții astăzi
Forum Activitate ionilie2013

Activitate ionilie2013

Răspuns la discuția grupa de munca
sunt confuz...scuze.
asadar...am 51 ani,lucrez din 1980 octombrie,19 ani gr 1,3 ani gr2,10 ani fara grupa1,6 ani armata.
cand pot iesi la pensie?si in ce conditii?
Discuție grupa de munca
S-a revenit la acordarea sporului de grupa 1-6 ,luni/an respectiv gr 2,3 luni/an/
Daca da ,imi puteti spune se acorda pe o perioada de timp de aici incolo sau e definitiv?
multumesc
Răspuns la discuția pensionare
La barbat se adauga si perioada stagiului militar la stagiul complet de cotizare?
Discuție pensionare
care este stagiul complet de cotizare la pensie pentru barbat nascut in 1962 si femeie nascuta in 1963?
Multumesc..ce sanse am sa-mi recuperez banii?
IN URMA UNEI HOTARARI JUDECATORESTI AM DE LUAT O SUMA DE BANI DE LA O FIRMA DE TURISM CA SI DESPAGUBIRE.
INTRE TIMP SOCIETATEA A INTRAT IN INSOLVENTA CU REORGANIZARE.
CUM POT SA IMI RECUPEREZ BANII?
Am 2 proprietati,una la tara si una la oras.
Tinand cont ca nu stam la tara,doar mergem in weekend,ce posibilitate exista sa nu platesc curentul lunar ,sa-l platesc trimestrial?
Trebuie sa platesc taxa radio-tv de 2 ori...pentru ambele abonamente?
Răspuns la discuția CONTRIBUTIE LA CAS
daca am platit 25 ani CASS asta fiind pana in 2005 si de atunci nu am mai platit cand voi iesi la pensie voi beneficia de aceleasi avantaje ca la plata totala?
Răspuns la discuția contributie pensie
multumesc...voiam sa stiu care este stagiul minim de cotizare la pensie.
imi platesc personal contributia la pensie si as dori sa dau bani la stat numai atat cat este necesar nu sa platesc pana indeplinesc varsta de pensionare
cati ani trebuie platita contributia la pensie ?