avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1664 soluții astăzi
Forum Activitate maria6009

Activitate maria6009

Multumesc
Buna ziua,
Imi poate recomanda cineva un program bun de contabiliate in partida simpla pentru PFA.
Răspuns la discuția Angajare contabil la PFA
Mutumesc

Buna ziua,
Am un PFA si vreau sa stiu daca pot sa platesc contributiile lunar, si cum procedez?
Buna ziua,
Am un PFA in domeniul IT, platitor de TVA, vreau sa-mi angajez un contabil, o persaona care are doar diploma de licenta in Contabiliate si Informatica de Gestiune. Pot sa angajez?
Buna ziua,
Am un PFA in domeniul IT, as dori sa stiu daca si cand ma inregistrez ca platitor de TVA. Eu emit facturi pentru proiectele pe care le livrez unui client, am incasari de 6000 Euro brut pe luna (aceiasi suma in fiecare luna). iar ca si cheltuieli doar cele cu CAS,CASS si impozit pe venit.
Multumesc!

Multumesc!
Buna ziua,
As dori sa stiu daca pensia de urmas de la sotul decedat se poate primi inainte de iesirea mea la pensie la limita de varsta daca cumpar anii de vechime (mai am sase ani pana la varsta de pensionare), precizez ca am fost casnica si nu am platit asigurare de pensie.
Multumesc!
Multumesc
Buna ziua,
Parintii mei au decedat, suntem trei surori, ne dorim sa trecem casa pe numele uneia dintre noi, fara a dezbate mostenirea, pentru a putea schimba contractele la utilitati (energie, apa etc.). Cum procedam?