avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 536 soluții astăzi
Forum Activitate Apostoaemihai

Activitate Apostoaemihai

Răspuns la discuția preschimbare permis conducere
Scuze......
Buna ziua.Permisul meu de conducere expira in luna martie anul acesta.Doresc sa ma informez cu ce documente trebue sa ma prezint si ce taxe trebue sa platesc,la biroul de eliberari permise auto.Va multumesc!
Discuție Radiere SRL
Buna ziua.Sotia mea este asociat unic la un srl si din 2010 a suspendat activitatea,iar acum doreste sa-l radieze.Doreste sa stie cum trebue procedat si ce taxe trebue sa plateasca?Va multumesc!
Este posibil ca o persoana care a fost pensionata pe caz de boala,cu gradul 3 cu o pensie de 700 ron,dupa reexaminare medicala sa i se acorde gradul 2 si in urma recalcularii pensiei sa-i stabileasca o pensie de doar 400 roni?Va multumesc!
Discuție Pensionare
Sotia mea este nascuta la 23.06 1958,are o vechime in munca de 24 ani din care 19 ani in gr.II.Doresc sa stiu cand are dreptulsa depuna cerere de pensionare si la ce tip de pensie trebue sa depuna cererea?Limita de varsta,anticipata sau anticipata partial?Va multumesc!
sotiea este administratorul unui S.R.L,fara angajati avand activitatea suspendata din 01.02.2013 pana la data de 01.02 2016.Intrebarea mea este daca mai poate prelungi suspendarea activitatii pe o perioada determinata sau O.R.C-ul il lichideaza din oficiu,si cam care ar fi costurile?Va multumesc!
Discuție Plata cass
Sant reprezentantul unei Intreprinderi Familiale,iar din luna Noiembrie 2015 am indeplinit conditiile de pensie pentru limita de varsta.In aceasta situatie vreau sa fiu informat daca C.A.S.S.se retine si din pensie si din venitul net realizat la I.F.ca sa stiu daca mai raman in I.F sau ma retrag.Va multumesc!
Răspuns la discuția plata impozit constructii
Sant reprezentantul unei intreprinderi familiale si din Noiembrie 2015 indeplinesc conditiile de pensie pentru limita de varsta,drept pentru care am depus si dosarul in acest sens.
In aceasta situatie doresc sa ma informez daca C.A.S.S se retine si din pensie si din venitul realizat la I.F.sau se retine numai din pensie?Va multumesc!
Sant reprezentantul unei intreprinderi familiale cu sediul social in locuinta de domiciliu,iar punctul de lucru intr-un spatiu inchiriat.In sediul social nu desfasor nici o activitate economica,decat detin evidentele contabile.Intrebarea mea este,dupa noul cod fiscal impozitul se calculeaza ca locuinta de domiciliu sau ca unitate cu activitate economica! Va multumesc!
Discuție Trusa sanitara
O intreprindere familiala cu doi reprezentanti(un reprezentant si un membru)care detin un spatiu de 14 m.p.cu destinatie Bar, are obligatia sa detina trusa medicala in dotarea spatiului?Va multumesc!