avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Activitate TDenisa

Activitate TDenisa

Buna ziua! As dori sa stiu daca un pensionar (caz boala) poate fi angajat pe program 4 ore?
Va multumesc!!!
Discuție Angajati I.I
Buna ziua!!! As dori sa stiu daca pot angaja pe I.I-ul meu ( cod CAEN 8551) o persoana pt.intretinere( curatenie)?....
Discuție Cheltuieli I.I
Buna ziua, am o intrebare referitoare la cheltuielile privind combustibilul...se pot inregistra bonuri de carburant(cu deconturile si foile de parcurs aferente) chiar daca masina nu este inregistrata pe I.I dar este proprietate a persoanei fizice titulare???
Registrul unic de control trebuie sa fie stampilat la ANAF dar exista un termen limita, ex. 1 luna de la deschiderea I.I-ului??
Discuție Cod CAEN 8551
Buna ziua!
Am o nelamurire... va rog daca imi poate spune cineva daca se completeaza registrul de incasari-plati zilnic avand in vedere ca nu am inregistrat incasari/plati decat in anumite zile? Ce as putea scrie 0?
Un site unde as putea gasi informatii despre acest tip de activitate: gen ce fel de cheltuieli sunt permise pe acest cod???
Va multumesc foarte mult!!!
Buna ziua!
Ce declaratii fiscale se completeaza in cazul I.I si cand se depun( din oct. 2012)?
Intreprinderea Indiv.poate elibera facuri pe persoane fizice?
Va multumesc anticipat!!
Va multumesc foarte mult!!!
Faceti o treaba minunata!!!
Buna ziua. Intrebarea mea este daca am avut o pauza de 16 zile intre contractele de munca( dintre 2 locuri de munca), in luna martie, atunci nu pot beneficia de indemnizatie de maternitate daca in luna aprilie sunt insarcinata??? Nu inteleg cum este cu continuitatea celor 6 luni pana in prima zi de concediu medical? Fac parte din cele 6 luni obligatorii si lunile de sarcina propriu zise??? :-/
Va multumesc anticipat !!!