avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 479 soluții astăzi
Forum Activitate ncsimona

Activitate ncsimona

Buna ziua,

Am scos Extrasul de Carte Funciara si am vazut ca imi apare o Somatie din 2004 transcrisa de un Birou Executor care nu mai este, a decedat executorul. Eu am achitat datoria, am ajuns la intelegere si am achitat in rate, insa vad ca nu s-a eliminat si din istoricul apartamentul. Ce as putea face eu acum? Unde sa ma adresez?
Multumesc mult. :)
Buna ziua,
Urmeaza sa ne casatorim pe 14 iunie anul acesta si am descoperit ca in buletin numele lui de familie nu are diacritica si in certificat are. Credeti ca vom avea probleme la casa casatoriilor? Noi urmeaza sa depunem joi actele si nu stiu ce am putea face daca asta este o problema...Va multumesc
Multumesc mult pentru raspuns.:)
Eu sunt acum in concediul postnatal urmand ca de luna viitoare sa intru in concediul de crestere a copilului. Daca ma inscriu anul acesta la postliceala imi afecteaza indemnizatia? Este posibil sa o suspende sau ceva de genul? Am dreptul sa fiu in concediu de crestere a copilului, dar sa fiu si la postliceala? Mentionez ca este invatamant la zi. Va multumesc.
Multumesc mult ptr raspunsuri.
Am avut contract pe perioada determinata pana pe 15.05.2013, dar eu nici pana azi nu mi-am primit decizia de incetare a contractului. In cate zile sunt obligati sa imi dea decizia? Eu vreau de la ei si o adeverinta de venit ptr somaj, au dreptul sa nu-mi dea adeverinta? Si as mai vrea sa stiu daca sunt obligati sa-mi dea si banii pe concediu? Eu am vreo 3 zile de concediu si pe 2012. Mentionez ca am lucrat 2 ani si 2 luni la ei, am tinut locul unei persoane care a intrat concediu de crestere a copilului. Va multumesc!
Răspuns la discuția Cat timp beneficiez de somaj?
Multumesc ptr raspuns.
Am lucrat 10 luni la o societate, dupa m-am angajat la o alta societate timp de 2 ani si 2 luni cand mi-a expirat contractul. Acum am o intrerupere de 10 zile. Ei zic ca o sa imi refaca contractul. Intrebarea mea este daca imi refac contractul dupa 15 zile si dupa 5 luni se inchide societatea eu cate luni am dreptul la somaj din cauza intreruperii?