avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 861 soluții astăzi
Forum Activitate sflo777

Activitate sflo777

Este posibil ca unul din proprietari sa fi depus plangere pentru furt in Italia. Ce documente detineti? Solicitati prin avocat documentele ce stau la baza retinerii autovehiculului, iar ulterior intocmiti o adresa catre Interpol. Intre timp puteti solicita si celor de la DRPCIV copii ale documentelor ce au stat la baza inmatricularii in Romania.
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Corect, devin nule dupa semnare.
Daca ati semnat cele 3 exemplare intr-un birou notarial, trebuie sa luati legatura cu notarul pentru a solicita o explicatie.

raluk0207 a scris:

Ma indoiesc.
Ori le-ați semnat dvs acasă, ori vi s-au dat la notariat pentru a fi semnate, dintr-o greșală.
Va sugerez sa obțineți cât de curând altele, de la același birou notarial. Semnate, nu sunt valabile.

Si cu privire la magazin ce pot face?
Nu este un abuz faptul ca au refuzat sa-mi returneze suma de bani desi au recunoscut ca produsul este defect?
Buna seara,

Achitati suma restanta pt. a beneficia de servicii, o puteti recupera ulterior.
Intre timp adresati-va ANPC.
Buna seara,

Eu zic ca nu trebuie onorata comanda, daca aveti anumite precizari la termeni si conditii.
Daca aveti o precizare din care reiese, ca o comanda plasata care contine anumite erori care nu tin de dvs. (erori alte platformei utilizate) va fi anulata.
Din cate imi amintesc a fost un caz asemanator cu un mare magazin online si nu au onorat comenzile.
Buna ziua,

In luna martie am cumparat o pereche de pantofi sport dintr-un magazin, dupa o singura purtare acestia au inceput sa se decoloreze foarte mult, drept urmare am fost la magazin pt. garantie. Dupa 15 zile de la depunerea reclamatiei la magazin, am primit un raspuns prin care eram informat ca trebuie sa ma prezint pt. a-mi alege un alt produs. Deoarece nu avem ce sa aleg la momentul respectiv, am solicitat banii, moment in care angajata magazinului mi-a comunicat ca nu-mi poate returna suma de bani, la insistentele mele mi-a dat in scris in cadrul procesului verbal.
In data de 16.04.2013 am depus o plagere detaliata catre reclamatii.bucuresti@opc.ro cu privire la problema pe care am intampinat-o. Nici pana acum nu am primit un raspuns.
Ce ma sfatuiti sa fac?