avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Activitate adamdaniela

Activitate adamdaniela

Răspuns la discuția Despagubiri pentru bunuri mobile
adamdaniela a scris:

am retrocedat teren agricol dupa bunicul meu ,am avut pe actul de la arhiva si cai si cereale si etc pentru ele pot sa iau despagubiri sau nu este o lege


cum se calculeaza de stat despagubirile la teren agricol la pretul pietei sau cum
Răspuns la discuția Retrocedare Legea 10
deci nu mai are rost sa cer casa daca nu am comunicarea in termen
buna ziua ,acum 14 ani parintii mei au divortat ,la partaj tatal meu a cerut ca toate bunurile mobile si imobile sa fie trecute pe mama mea si urmand ca mama mea sa ii plateasca o sulta corespunzatoare acestuia ,asa cerea el ,dar divortul nu sa mai finalizat nici azi ca el nu sa mai prezentat .Intre timp mama mea a demonstrat ca aceasta casa a fost facuta cu banii de pe o mostenire ce a primit de la bunicii ei avind toate actele chiar si chitantele pe numele ei de la materialele de constructii ce erau cumparate de ea .In acest timp tatal meu nici servici nu avea nu a reusit nici cu salar macar sa demonstreze ca a participat la aceasta casa pentru ca acesta era adevarul ,El nu a locuit in fapt nici macar o zi in aceasta casa si nici nu a avut domiciliul niciodata acolo dar a fost trecut doar pe locul de casa in trecut.Ce putem sa facem noi acum pentru ca el vrea din casa jumatate dupa 14 ani de divort.Casa nu e intabulata nici acum.
am avut pe actul de la arhiva si cai si cereale si etc pentru ele pot sa iau despagubiri sau nu este o lege
daca am avut cerere la primarie in teremen pe legea 10 dar nu facuta la notar facuta doar de mana este valabila
daca am cistigat despagubiri in dosar de retrocedare cine trimite hotararea la ANRP eu sau tribunalul
ce inseamna comunicarea intimpinarii la un proces de retrocedare legea 10


am avut proces in 23 aprilie sa hotarat retrocedarea a 10 ha teren agricol prin despagubiri dar nu am primit nici acum hotararea acasa ce se intimpla