avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 973 soluții astăzi
Forum Activitate valenntina

Activitate valenntina

Discuție Divort
Buna ziua
As vrea sa întreb am dat divorț in septembrie 2017,pe 16.05.2018 a venit pronunțarea . As întreba de când se pune cele 30 de zile pt apel.exista si o comunicare ori cum functioneaza,îmi poate explica cineva acestea,pt a o face definitiva trebuie o cerere la primărie si plătit un timbru?VA multumesc anticipat
Buna ziua
De recent am divortat cerand schimbarea numelui purtat de fata ,acum ce as putea face sa raman cu aceasi nume?menzionez ca abbia sa pronunrat procesul de 2 zile.va multumesc anticipat
Discuție Divort
Buna seara
In septembrie am depus cererea de divort, am luat un avocat sa ma reprezinte (eu nefiind in tara) ,sunt separata de 8 ani de el,pana aici tt ok.mi sa spus chiar daca nu se prezenta se merge inainte pt ca dupa 8 ani se desface automat divortul., acum dupa ce el nu sa presentat avocatul trebuie sa intocmeasca altre citatii (una si la politia de unde locueste el) si un altra , ce costa alti bani. Imi poate spune cineva cum se procedeaza si daca dupa tt aceste hartii puse la dosar e la ultimul termen se termina sau ce se inrampla,.
E cine plateale taxele de proces.
Va multumesc anticipat .
Discuție Divort
Buna ziua.as vrea sa divortez dupa 8 ani de separare,el nu cred ca e deacord inca,dar trebuie.as vrea sa stiu cum sa procedez (am un copil major)..multumesc anticipat
Sunt din iasi si as vrea sa depun actele de divort.
buna seara!
as vrea sa intreb in caz de moare sotul, cine ramane mostenitor legal, si cat imi revine mie ca sotie ( avem un copil)si daca pot sa intocmesc copilului cate pe casa?
va multumesc anticipat.
dar mentionez ca numele nu e corect si daca pot vinde(socru ) fara semnatura mea, sotul e grav bolnav si ei vor sa puna mana pe casa, nu stiu cum sa procedez,
va multumesc
buna ziua
as avea o rugaminte pt un raspuns la problema mea
actele de la casa mea sunt inscrise pe un nume SCRAB P. COSTANTIN MIHAI
mentionez ca constantin il chiama pe socru iar mihai pe sot,eu nu sunt trecuta, dar pot sa demonstrez ca eu am bagat cei mai multi bani in casa , ( casa e construita in timpul casniciei), sunt separata de 4 ani , si as vrea sa fac acte pe numele copilului care are 18 ani, nu sunt divortata, si as vrea sa stiu ce e de facut si daca ei pot face ceva fara mine( sa vanda sau altceva) si cum sa procedez,
va multumesc anticipat!