avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1397 soluții astăzi
Forum Activitate laryp

Activitate laryp

Discuție Ce pot face?
buna ziua, am un dosar pe rol, tagada paternitate, ce pot face daca la ultima sedinta s.a stabilit program de vizita eu am fost deacord,#-o dar in decursul a doua saptamani mi,am schimbat decizia de oarece copilul meu nu e pregatit sa mearga la tatal ei pentru 2 saptamani in vacanta de vara, pot cere o expertiza pshiologica?fata s-a vazut cu tatal ei de catevaori in decurs de 3 ani ea avand acum 5 ani si refuza sa mearga si-mi e frica sa nu ii dauneze experienta aceasta pe viitor, va multumesc!
Buna ziua, am solicitat instantei sa imi transfere dosarul de tagada paternitate la domiciliu minorului in cauza si mi.au raspuns ca pot uza de dispozitiile prevazute de Codul de procedura civila in matere, nu stiu ce sa fac, unde sa ma duc sa cer asa ceva, da.ti un sfat unde sa pot apela

Va multumesc
buna ziua, ce pot face in cazul in care mama a decedat, are doua terenuri mostenite de la bunicul meu inainte de colectivizare, primaria la care are terenul nu.mi permite sa intru in posesia lui, deoarece primarul zice ca a intrat in rezerva primariei, ptr ca este dezlocat in alta comuna unde a fost casatorita mama mea, precizez ca pamantul a fost dat spre folosinta bunicului meu dupa legea 18, nu exista nici un act doveditor ca pamantul a fost dezlocat pe raza comunei unde a fost casatorita, in cate figureaza tot pe comuna unde s.a nascut.
primarul a facut titlu de proprietate la niste frati deai mamei, fara sa il intereseze ca mai exista mostenitori
ce ma sfatuiti in cazul de fata ca ar fii mai bine sa fac?
Răspuns la discuția mostenire
care ar fi procentul meu in veniturile firmei?
Răspuns la discuția mostenire
era singur actionar, sotia nu e precizata in nici un act doveditor al firmei
Răspuns la discuția mostenire
uitam sa precizez ca tata a lasat testament, se poate ataca in instanta?
Discuție mostenire
buna ziua, daca tatal a decedat, si bunurile sunt pe firma, casa, 2 masini, conturile bancare, cum se impart daca, casa e pe terenul tatalui, ne dezbatuta mostenirea dintre frati lui, masinile sunt pe firma, el e la a doua casatorie, de aproximativ 5 ani legal si 10 concubinaj, care imi sunt drepturile si cum se impart intre mine si actuala lui sotie

va multumesc
Răspuns la discuția E buna contestatia?
si ce vina am eu, cand reclamantul stia situatia mea, adica, sunt isracinata in alt jud si nu a adus la cunostinta judecatorului,dosarul in mod legal se discuta la domiciliu minorului tocmai ptr a ma putea eu deplasa, el stia ca am domiciliu stabil in alt jud si cu toate astea a depus dosarul acolo
eu nu inteleg de ce daca a fost credit cu garantie?ei au evaluat si atunci si acum
In 2008, am facut un imprumut de nevoipersonale la [banca ], si am pus garantie casa, la evaluare in 2008 locuinta valora 100 000 euro, eu am imprumutat doar 70 000, din cauza crizei nu am reusit sa mai platesc ratele si casa a ajuns la o firma de recuperare scoasa la licitatie, si la reevaluare din 2012 a, ajuns la suma de 50 000, ma intereseaza ce se intampla in cazut in care banca nu si recupereaza suma imprumutata, si cine plateste diferenta? sau daca exista posibilitatea sa fie data la perderi?

astept raspunsurile dv. va multumesc