avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 850 soluții astăzi
Forum Activitate ElenaClaudia

Activitate ElenaClaudia

Buna,cine stie cum sta treaba cu pensia de urmas,pt sotia supravietuitoare? Daca sotia este la pensie dar anticipata,iar ei au fost casatoriti de 44 de ani.Multumesc pt eventualele raspunsuri!
Daca dupa ce s.a facut perchezitia informatica la un laptop si acesta a ramas ca proba la dosar,iar posesorul nu a mai primit nimic in legatura cu proba nici macar cand s.a terminat procesul,fiind o singura data chemat ca martor,ce ar trb sa faca? Se mai poate trm un mail la tribunalul respectiv cu nr dosarului ca sa mi se dea un raspun in legatura cu probele, dosarul are nr 7881/104/2012.Multumesc pt eventualele raspunsuri
Răspuns la discuția Prezenta la judecata
Am inteles, multumesc pt raspuns!
Daca esti parte vatamata intr-un dosar penal de furt,in care prejudiciul a fost recuperat, esti obigat sa te prezinti la judecarea cauzei?
Ok multumesc pt raspunsuri,o sa vorbesc cu avocata ei ca ea a venit la noi cu propunerea de impacare.
acest grup a furat de la mai multe magazine, nu pot declara ca ea sa plateasca si cheltuielile? Sunt mai multe plangeri penale asupra lor,dar cea care a recunoscut ca a luat de la noi vrea sa ne impacam ca altfel face puscarie ca era condamnata cu suspendare.Mulțumesc!
4 tiganci au furat din magazin 4 bluze si 12 paste de dinti,am depus plangere penala, s.au gasit faptasele cu produsele asupra lor,ni s.au restituit bunurile,procesul continua,noi nu ne.am constituit parte civila,iar cea care a furat vrea sa ne impacam la notar? Cheltuielile de judecata si tot cine le suporta?
Multumesc pt raspuns!
Da


Cornel Vasile a scris:

Asta ar insemna nasterea in decembrie 2018 ?



Cornel Vasile a scris:

Care este data prezumata a nasterii si care este data incetarii c.i.m. ?

Contractul a incetat pe 3.05.2018 si are aproape 2 luni