avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Activitate mari64

Activitate mari64

Răspuns la discuția Indemnizatie de insotitor
Va multumesc!
Buna seara! Mama mea are 77 de ani si sufera de Parkinson si Dementa senila. Are nevoie de ajutor si supraveghere in permanenta. Am fost cu ea la comisia de handicap si a fost incadrata in grad de handicap grav, cod handicap 7. Poate beneficia de indemnizatia de insotitor? Va multumesc!
Buna seara! Am lucrat la PETROM pana in octombrie 2005 si nu am beneficiat de ajutor de pasti sau craciun. Prin 2008 am dat niste bani la un avocat, ca mai toti petrolistii, pentru recuperarea acestor ajutoare, dar nu am primit nici un ban. Acum am primit o somarie de plata de 13185 ron de la o firma de recuperare. Acesti bani s-ar fi cuvenit pentru pasti si craciun in perioada decembrie 2004- 2008. Ce trebuie sa fac ca sa demonstrez ca nu am luat acesti bani, mai ales ca in acea perioada nu mai lucram la PETROM? Va multumesc!
Buna seara, Am o firma care a fost suspendata pana pe 26.06.2013. Nu a functionat, iar in septembrie am suspendat-o din nou. Am primit de la Fisc o decizie de impunere din oficiu pentru impozit pe profit de 248 lei. Trebuie sa merg s-o platesc? Va multumesc!
Buna seara, La cat timp se schimba certificatul de inregistrare? Va multumesc!
Buna seara, Am o firma care a fost suspendata pana la sfarsitul lunii iunie.Nu am redeschis-o pana acum si vreau sa stiu daca pentru aceasta perioada trebuie sa platesc impozit forfetar [era un bar mic].Va multumesc!