avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1254 soluții astăzi
Forum Activitate wenuss

Activitate wenuss

Răspuns la discuția retrocedare teren
eu muncesc terenul,si acum,de fapt il muncim de o viata ,chiar nu pot sa intru in legalitate cu acest teren,in cazul in care acesti unchi ai mei nu au nici un mostenitor?
Va salut,Mama mea detine un teren de la o matusa si un unchi(frati),care au decedat inainte de revolutie,mentionez ca nu am stiut ca trebuia sa depunem cerere de retrocedare pe teren,si nu am facuto.Cei doi nu au avut mostenitori,copii sau alte rude,noi am fost singurele lor neamuri.Am fost sa depun cerere la primarie si mi sa spus ca nu mai e posibil,si ca acest teren este posibil sa intre in rezerva primariei,ce sfaturi imi dati?va multumesc
Buna seara,cum pot sa revendic un teren de la bunici,daca acestia au decedat iar mama nu doreste acest teren fiind i extravilan.Mentionez ca eu am avut grija de bunici,dar nu am acte.
Buna seara.In anul 2010 am cumparat o casa batraneasca,carea avea suprafata totala de 96 de mp.Acum 3 ani,fiind casa fff veche o parte din ea era gata sa cada jos,am fost nevoit sa demolez acea parte si sa o refac din nou,nu am stiut ca imi trebuie autorizatie de constructie pentru doua ziduri care trebuiau facute din nou.M-au chemat la primarie pentru legea 50/1991.Ce este de facut ,va rog un sfat.Va multumescs.
am vandut un teren fratelui meu,acesta a zis ca ami plateste banii cand ajungem acasa,dar cand am ajuns acasa nu mi-a dat nimic,cum pot sa sparg acest act?mentionez ca imediat dupa ce am semnat actul la notar el a fugit in Grecia.multumesc
stie cineva ce sanse am sa inscriu masina pe romania mai ieftin?
este hotarare definitiva si irevocabila
am fost invitat la curtea de apel pe data de 18 10 2013,pt inceperea urmaririi penale contra rezolutiei procurorului de caz,si sa respins,aceasta judecandu-se de fapt la ora 8 dimineata desi pe citatie scria clar ora 20.ce e de facut in acest caz?
Răspuns la discuția Vatamare corporala grava
de daune materiale sau morale nu poate fi vorba,sunt saraci lipiti
Răspuns la discuția Vatamare corporala grava
stimata doamna cei doi au fost deja arestati cu mandat de 30 de zile,ei fiind recidivisti,au cateva saptamani de cand au fost eliberati.Va multumesc