avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 797 soluții astăzi
Forum Activitate nicu35

Activitate nicu35

Discuție Sef depozit
buna ziua.
va rog sa - mi spuneti si mie ce functie are un sef de depozit.
de executie sau conducere?
care este perioada de preaviz?
este mai mare de 20 zile ?
daca da si in contract scrie ca este de 20 zile care se ia in consideratie?
ce scrie in contract sau ce spune legea.
buna ziua. daca sunt gestionar si sunt in preaviz si se termina preavizul fara sa fac inventarul, pot pleca de la firma fara sa am probleme?
trebuie sa ma uit in contract , sa vad daca e specificat ceva , sau este vreo lege care imi da dreptul sa plec fara inventar dupa terminarea perioadei de preaviz?
Răspuns la discuția Demisie
Multumesc mult pentru raspuns.
Discuție Demisie
Buna ziua,
Vreau sa plec de la firma la care lucrez. Am anuntat din decembrie ca imi caut alt loc de munca si in 7 ianuarie am depus preaviz de 20 zile lucratoare deoarece sunt sef depozit.
Intre timp am primit o oferta in alta parte si i-am spus sefului sa imi faca inventar dar nu vrea sa preia nimeni.
Initial trebuia sa-l faca saptamana trecuta si mi-a spus ca nu are cine sa preia. Acum imi spune la fel dar s-ar putea sa fie cineva care sa preia dar sa stau in perioada de preaviz sa-l invat.
Acum daca nu vrea sa-mi dea drumul ce fac?
buna ziua lucrez de 4 ani la o firma ca gestionar la depozit
mentionez ca inainte depozitu avea manipulanti motostivuitorist si vanzator
acu de un an din cauza ca firma e in reorganizare au fost multe disponibilizari si am ramas doar eu la depozit eu sunt si vanzator si manipulant si fac si pe moto din cand in cand si oricum trburile nu mai merg bine pe la firma banii nii da greu si suntem in urma cu salarul cu 2 luni
as vrea sa stiu cum pot pleca de la ei dat fiind faptul ca am si o gestiune de cateva miliarde care consta in materiale de constructii
ce trebuie sa fac?
sa cer cerere de lichidare sau aceasta cerere se face dupa inventar?
sau sa fac cerere de preaviz ?
inca o intrebare: inventaru care va trebui facut inainte de a pleca trebuie facut cu cel care va prelua gestiunea dupa ce plec?
astept raspuns
multumesc
Discuție demisie
buna ziua sunt sef depozit la un depozit de materiale de constructii si as vrea sa mi spuneti va rog cum pot demisiona?
am auzit mai multe variante nu stiu pe cea legala
care zice ca sunt 15 zile de preaviz care zice ca e functie de conducere si tre sa stau in preaviz 30 de zile ...
as vrea sa ma ajutati sa imi spuneti varianta corecta
multumesc mult