avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 817 soluții astăzi
Forum Activitate Dj_Scumpel

Activitate Dj_Scumpel

Răspuns la discuția Recuperare taxa auto
dar se mai poate? sau doar la cele mai vechi de un anumit an.? adica care au platit taxa pana la un an respectiv?
am o intrebare la dumneavoastra, se mai poate recumpera taxa de mediu la masini ? am platit taxa la un bmw acum cateva zile si am avut accident si nu mai am ce face cu masina si doresc sa o recuperez. am platit 800 euro
Buna ziua, am o intrebare la dumneavoastra. Mai este permisa filmarea organelor de politie in timp ca sunt oprit? adica in trafic pe domeniu public? Va multumesc
Discuție Radiere auto
Buna ziua. Am o intrebare la dumneavoastra. Acum ceva timp am avut un autoturism si am inceput sa fac actele de trecere pe mine...dar nu am mai apucat ca sa intervenit alt ceva si doar la primarie am fost trecut masina respectiva atat. Dar acum nu mai este in posesia mea. Eu cand circulam cu masina respectiva circulam pe numele proprietarului respectiv si aveam contract de vanzare cumparare dar nu dadeam la politie contractul ziceam ca este imprumutata masina. Iar acum apar la primarie si cu masina respectiva si nu stiu cum sa o sterg. Ati putea sa imi dati un sfat cum sa procedez? Daca asi merge la politie sa cer o dovada ceva precum ca masina respectiva cu nr respectiv nu figureaza ca imatriculata pe mine am vre-o sansa? Va multumesc!
Răspuns la discuția Politie/Zvonuri
Ma scuzati...pai politia...si cine poate urmari :-?? politia...imi venea in gand sa merg la ei sa vb cu ei dar nu are nimic cred...nu rezolv nimic
Discuție Politie/Zvonuri
Buna ziua stimatilor, Am si eu o intrebare la dumneavoastra...in orasul in care locuiesc eu am facut o mica gafa nu pot zice ca chiar gafa dar sa zicem. Vara care a trecut am umblat zi de zi cu masina prin oras si toata ziua m-am plimbat ba deal ba vale ba deal ba vale pe orice straduta oricare...si poate ca am mai stat de vorba sau m-a vazut politia si cu persoane recidiviste...dar asta nu inseamna ca ce fac ei am facut eu sau fac...doar atat salut salut si atat nu am nici o imlicare nimica. Porblema e ca acuma majoritatea din oras imi spun ca de unde am avut eu bani sa umblu toata ziua ca nu stiu ce ca fac contrabanda , am femei la produs si chesti de astea. Si sincer chiar nu am nimic nu ma ocup cu nimic ilegal...va dati seama ca nu aveti cum sa ma credeti pe mine ca cine ar fi prostut sa recunoasca daca face ceva ilegal...dar chiar nu am facut sau fac. Cum asi putea face cum asi putea afla daca sunt urmarit? Nu mai suport am ajuns sa ma irite tot sa aud ca sunt urmarit sunt urmarit etc. Va multumesc
Răspuns la discuția Procesul Verbal
Pai eu am luat amenda pentru ca nu aveam 25 de metri de la trecerea de pietoni si nu eram singurul care a incalcat legea...erau atatea masini in situatia mea si chiar pe trecere...pe ei dc nu ia sanctionat ? nu exista o lege ceva?adica nu stiu ...puteam sa nu semnez PV
Răspuns la discuția Procesul Verbal
Si daca nu corespunde si nu semnez asta inseamna ca va trebui pe viitor sa merg in istanta...si acolo normal ca va avea credibilitate agentul si nu eu.
Discuție Procesul Verbal
Buna ziua, am o intrebare la dumneavoastra. Acuma cateva zile am luat o amenda si la mentiuni a completat agentul de politie...nu trebuia sa completez eu daca aveam ceva mentiuni? nu este rujbrica mea? au ei voie sa completeze?