avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 392 soluții astăzi
Forum Activitate popecsu

Activitate popecsu

Multumesc!
In ce condiții pot lucra la doi angajatoriin paralel timp de trei luni, la cel nou cu norma intreaga, in perioada de proba de 90 de zile, la cel vechi cu jumatate de norma, in asteptarea confirmarii ca la cel nou este totul in regula?
Lucrez in ture, uneori si in weekend. Am luat recent doua zile libere, samabata si duminica, cand ar fi trebuit sa lucrez, conform turelor de lucru. Are dreptul angajatorul sa-mi scada cele doua zile din Concediul de odihna anual?
As dori sa stiu daca insultele si jignirile publice pe o retea de socializare pot fi sanctionate si cum.
Am incheiat un contract de inchiriere pentru un teren preluat ca mostenire de la parintele meu decedat, dar fara a avea succesiunea facuta. Am insa titlul de proprietate pe numele parintelui. Contractul este intre mine si o firma privata. Pot avea vreo problema fata de terte parti?
Unde gasesc un manual de utilizare a cinemometrului (radar) ca sa intreleg semnificatia tuturor elementelor de pe o poza radar, As vrea s postez aici poza, dar nu se poate.