avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 938 soluții astăzi
Forum Activitate marianaana

Activitate marianaana

Discuție Despre prenatal
Buna, sora mea sa angajat la o fabrica in octombri 2016 si deja sunt gravida in 2 luni. Ea nu am mai lucrat in alta parte. Oare poate sa mearga sa mai plateasca la stat pentru 2 3 luni sau mai multe. Pentru a putea lua prenatalul. Va rog raspunde-ti!
Răspuns la discuția Apartamente ANL
marianaana a scris:

Tineri casatoriti la Mehedinti,veniti la Timisoara cu locuri de munca stabile, sotul lucreaza si eu sunt in indemnizatiee pana in mai. Eu am actul de identitate in jud Timis iar sotul de Mehedinti. Stand in Timisoara noi am dori sa mergem la primaria din Timisoara sa vedem, daca s-ar aproba apartamente la ANL. Cunoaste cineva cazul? Avem vre-o sansa?.



Răspuns la discuția Apartamente ANL
marianaana a scris:

Tineri casatoriti la Mehedinti,veniti la Timisoara cu locuri de munca stabile, sotul lucreaza si eu sunt in indemnizatiee pana in mai. Eu am actul de identitate in jud Timis iar sotul de Mehedinti. Stand in Timisoara noi am dori sa mergem la primaria din Timisoara sa vedem, daca s-ar aproba apartamente la ANL. Cunoaste cineva cazul? Avem vre-o sansa?.



Discuție Apartamente ANL
Tineri casatoriti la Mehedinti,veniti la Timisoara cu locuri de munca stabile, sotul lucreaza si eu sunt in indemnizatiee pana in mai. Eu am actul de identitate in jud Timis iar sotul de Mehedinti. Stand in Timisoara noi am dori sa mergem la primaria din Timisoara sa vedem, daca s-ar aproba apartamente la ANL. Cunoaste cineva cazul? Avem vre-o sansa?.
Buna stam intr-o chirie de 1 an fara contract de casa, si proprietara ne-a anuntat pe 24.07 sa parasim apartamentul in august ca o sa vina alti chiriasi in septembri . Are voie sa ne tina fara contract si sa ne de-a afara cand vrea ei??????sau mai putem sta incapana la sfarsitul lui septembrie...plizz sa ma anuntati:(X-(
da dar nici nu ai timp sa citesti toate paginiile alea
numai ca pe contract nu scrie absolut nimica doar daca au iei contractul care scrie toate drepturile fabrici
Buna ma ajuta si pe mine cu un raspuns.... am lucrat 1an la o firma de mase plastice prin firma intermediara si am nascut la termen sa pot lua si concediu de cresterea copilului. Barbatul meu lucreaza tot unde am lucrat eu dar el e prin fabrica de 4 ani.Stiind ca toate care au nascut au primit prima pentru primul copil 4000 lei,si in jur de 3,4 barbati au luat si ei la fel. Numai noua nu ne-a dat spunand un sindicat de la lucru ca sotul nu poate lua deoarece eu am lucrat.Dar daca ei au luat sotul nu are tot acelasi drept? Astept un raspun!!!!!!! Va multumesc
Buna ma ajuta si pe mine cu un raspuns.... am lucrat 1an la o firma de mase plastice prin firma intermediara si am nascut la termen sa pot lua si concediu de cresterea copilului. Barbatul meu lucreaza tot unde am lucrat eu dar el e prin fabrica de 4 ani.Stiind ca toate care au nascut au primit prima pentru primul copil 4000 lei,si in jur de 3,4 barbati au luat si ei la fel. Numai noua nu ne-a dat spunand un sindicat de la lucru ca sotul nu poate lua deoarece eu am lucrat.Dar daca ei au luat sotul nu are tot acelasi drept? Astept un raspun!!!!!!! Va multumesc
Va multumesc foarte mult pentru raspuns....=D>