avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1819 soluții astăzi
Forum Activitate leemarta

Activitate leemarta

Discuție evacuare
buna dimineata, am avut un apartament pe care l-am dat in plata, acum am inteles ca vrea cineva sa-l cumpere, pe mine nu m-a anuntat nimeni de la firma care se ocupa cu vanzarea lui, nu am primit nici o somatie, nici un ordin de evacuare, nimic. As dori sa-l cumpar eu. Ce pot sa fac, cum se procedeaza ? Pot sa impiedic vanzarea? Va multumesc
Buna, daca am am un contract de munca de o luna si angajatorul spune ca nu imi da salariul, ce pot sa fac ?
Răspuns la discuția Cod rutier
Asadar, chiar daca inchei acordul, si primesc amenda penala, tot m-i se anuleaza permisul pentru un an ? O sa am cazier ? Anul respectiv, de cand se ia in considerare, de la retinerea permisului sau de la ultima sentinta ?
Răspuns la discuția Cod rutier
Multumesc pentru raspuns dar oare nici daca inchei un acord de recunoastere a vinovatiei ? As putea sa scap doar cu amenda ? Cazierul mi-e curat. Ce inseamna defapt acest acord? Pot sa primesc doar o amenda penala ?.....Va multumesc anticipat
Discuție Cod rutier
Buna seara, daca am fost depistat in trafic cu o alcoolemie de 1.60 la mie, am vre-o sansa sa scap fara condamnare ?
Buna seara, daca sunt somer si cineva vrea sa ma angajeze (o firma deschisa prin programul Startup nation), plateste ceva la stat, are ceva scutiri de impozit sau primeste indemnizatie ?....Va multumesc
Dupa divort, AF-ul se desfiinteaza ? Am contract de prestari servicii, dupa divort, contractul ramane valabil sau trebuie sa imi fac PFA ? Va multumesc
Discuție Apel ?
Buna ziua, am primit o condamnare de 6 luni cu suspendare, de care sunt multumit (mai putin de atat nu am cum sa primesc), dar avocatul zice ca ar trebui sa facem apel. Imi puteti spune parerea dv. si dece ? Daca fac apel as putea primi o sentinta mai mare ?