avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 673 soluții astăzi
Forum Activitate gabijuan

Activitate gabijuan

multumesc

pentru asta imi trebuie un avocat??
buna ziua
sant o femeie de 40 de ani am avut o relatie de 2 ani cu cineva si m-am despartit din cauza ca ma batea foarte des si ma lovea ca pe un animal
dupe despartire mereu decate ori ma intalnem cu el ma batea
gresala mea ca nu am scos certificat medico legal
acum ma vad amenintata de cate ori ma intalnesc cu el ma urmareste
mereu trebuie sa fiu insotita de cineva altfel ma bate
am un copil si imi este frica ca intr-o zi copilul are sa vada lucrul asta
la scola duce copilul mama mea findca mie imi este frica
le-am reclamat la politie dar nu sa luat nicio masura
va rog frumos sa-mi dati un sfat ce pot sa fac unde si ccum sal reclam!!
si cat mar costa lucrul asta fiindca nu am servici traiesc cu copilul din pensia mamei mele
vreau sa stiu ce se poate facie in situatia asta?? va multumesc


am terminat divortul dupe un an de zile acum vreau sa intru in posesia la locuinta mea(findca nu am unde locui)
precizez ca sant propitar cu acte vanzare cumpararae si am construit o casa inpreuna cu fosta sotie
am investit toti bani in decurs de 14 ani
si acum sotia cu ajutorul organelor de politie nu ma mai lasa sa intru in propietate
am asteptata sa se termine divortul findca am o fata de 9 ani si nu am vrut sa asiste la certuri
pot acum sa cer sa locuiesc acolo sa inpartim propietatea inpreuna findca nu am unde locui( precizez ca am locuit cu chirie si la familie un an de zile dar resursele sau terminat
ce pot sa fac acum????
sau mai bine zis cum sa procedez!!!!
da dar am dreptul sa vad copilul findca avem o custodie in comun cu drept de vizita
am vrut sa intreb daca pot sa ma duc sa-mi vad copilul fara sa am hotararea la mine
sigur ea nu o sal lase sa vina cumine sieu cum reclam asta daca nu am hotararea la mine
(sau trebuie sa astept pana se legalizeaza) multumesc
am primit hotararea de divort si vream sa intreb daca trebuie sa stept sa se legalizeze sau produce efecte asa cum este ea acum
Răspuns la discuția Hotarare de divort
multumesc
si in afara de codul numeric personal nu este trecuta adresa din buletin
oare influenteaza .este trecuta adresa mamei mele ,findca acolo am vrut sa-mi trimeata scrisorile
ce perioada am sa cer modificarea datelor
buna ziua
am primit hotararea de divort ,si am gasit o greseala mare la codul numeric personal
ce trebuie sa fac ca sa indrept greseala facuta de grefiera
multumesc
Răspuns la discuția Romania tara fara legi!
eu am plecat fidca am fost fortat de inprejurari,mai bine am parasit casa decat sa provoc ceva mai grav(certuri ,scandaluri care influentau copilul)
de ce ea sa foloseasca casa si eu nu pot nici macar sa-mi iau lucrurile de acolo
este munca mea si nu renunt la ea
cu fosta sotie nu am avut certuri decat cu socrii!!
Răspuns la discuția Romania tara fara legi!
si eu unde locuiesc pana atunci??