avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1051 soluții astăzi
Forum Activitate georgiana30

Activitate georgiana30

Bună ziua ce pensie minima trebuie sa am ca să pot redirecționa impozitul pe venit către o asociație? Am citit ca ar fi minim 2000 ron, aceștia sa fie brut sau net?Va mulțumesc


Bună ziua. Am vecini care depozitează pe casa scării ghivece de flori,biciclete,trotinete,căruț pentru copii..în fata și spatele blocului au pus mese și scaune fără sa între locatarii,Mult timp nu am putut sa citesc indexul pentru curent din cauza faptului ca aveau pus o masa cu un ghiveci mare de flori.Ce pot sa fac la cine pot apela ?Mulțumesc
am avut concediu fara plata 6 luni din motive personale ,iar acum doresc sa mai iau inca 6 luni fara plata,dar se poate ca sefa nu mai vrea sa mi-l acorde.Ce imi puteti raspunde?Va multumesc
Am cumparat un parfum acum 3 zile si am aflat ca persoanei careia vreau sa il ofer nu ii place acea marca de parfum iar acum vreau sa il schimb si sa mai dau o diferenta de bani pentru a lua altul mai scump.Mentionez ca parfumul nu este desfacut din cutie,ambalajul nu este deteriorat si am si bonul de la magazin.Va rog sa-mi spuneti daca il mai schimba?