avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1012 soluții astăzi
Forum Activitate srggg65

Activitate srggg65

a zis cineva de PLANGERE ?
mergi la arhiva Judecatoriei si depune o cerere prin care soliciti sa primesti acea hotarare
Dosarul cu siguranta este trimis catre Parchet...si dureaza pana cand isi aduce aminte vreun procuror de el.....sfatul meu e sa faci adresa scrisa catre Parchet prin care sa soliciti sa ti se comunice care este stadiul dosarului...
Buna ziua,

In 14.12.2013 am fost depsitat in trafic conducand auto dupa ce am consumat alcool.Mi s-au recoltat 2 probe de sange,iar rezultatul analizelor au fost prima proba 0,80 g/l alcool pur in sange,iar cea de a doua proba avand 0,65 g/l alcool pur in sange.Am tot mers la serviciul rutier sa ma interesez de dosar si mi s-a tot spus sa astept acasa...am asteptat...dar...am inaintat Politiie rutiere o adresa prin care solicitam sa mi se furnizeze stadiul dosarului...Probabil atunci i-am determinat sa inainteze dosarul Parchetului ( data de 04.04.2014 ) cu propunerea de clasare (conform raspunsului scris primit de mine de la Serviciul rutier ).Acum astept rezolutia procurorului.......Va rog sa-mi sugerati o modalitate de urgentare solutionare dosar...ce ar trebuie sa fac..daca trebuie sa intocmesc o adresa catre Parchet cum ar trebui sa fie astfel incat sa nu fiu "prea agresiv " cu acesti domni si doamne din Parchet.
Va multumesc !
mai bine ii propune tot o partida de sex...
Răspuns la discuția redobandire permis anulat
teoretic nu ar trebui,dar cu siguranta te vor sicana...
Buna ziua,
In 14 decembrie 2013 mi s-a retinut permisul pt consum de alcool.Concentatia fiind de 0,48 in aerul respirat.....s-au recoltat probele de sange etc..etc...nu mi s-au comunicat nici pana astazi rezultatele ....am reusit sa aflu care sunt totusi rezultatele analizelor ..prima proba a fost de 0,8 si cea de a doua 0,65 ...in aceasta situatie nu se poate discuta de dosar penal...Va rog sa-mi spuneti ce demers as putea face sa pot sa-mi recuperez permisul...Va multumesc!
Buna seara,
In data de 14.12.2013 ,la un control al politiei rutiere am fost depisat conducand auto personal dupa ce am consumat alcool.In aerul expirat concentratia a fost de 0,48 .S-au recoltat cele doua probe si.. atat/....si de atunci astept...si tot astept sa mi se comunice reziultatul;...Ce pot face in aceasta situatie pentru urgentarea solutuionarii dosarului?
Va multumesc.