avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 513 soluții astăzi
Forum Activitate ionel69

Activitate ionel69

Răspuns la discuția varsta de pensionare
buna ziua.aveti dreptate .dar ma rugat niste colegi sa pun intrebari si pt ei...ma scuzati
Buna seara.Sunt nascut in data de18.08.1967 angajat din 01.07.1989 in domeniul siderurgic grupa 1 de munca pana 01.08.2001 dupa aceasta data mi am schimbat locul de munca in grupa 2 tot in siderurgie pana 1.04.2014,dupa aceasta data fara a inceta contractul de munca mentionez ca nu mai benificiez de grupa de munca.Va rog sa mi spuneti la ce varsta voi benificia de pensie de drept .
Buna seara.In cazul in care varsta de pensionare se modifica incepand din anul 2016 de la 65 ani la 67 ani eu care am 27 de ani lucrati in gr 1 de munca (siderurgie) ma afecteaza la varsta de pensionare ?Va multumesc!
Răspuns la discuția Dosar pensie
ok.pai eu am fost la casa de pensii din miercurea ciuc sa bag dosarul de pensionare am dus vechime din italia si cea din romania si mi sa spus sa merg in italia cu vechimea din romania si italia la CASA INTERNATIONALA DE PENSII DIN ITALIA ca de acolo sa iau pensie .se poate asa ceva..multumesc
Discuție Dosar pensie
buna ziua.am lucrat 9 ani n sectorul minier am 60 de varsta si am mai lucrat si in italia vreo 12 ani..am fost la casa de pensii miercura ciuc sa bag dosarul de pensie si mia spus ca trebuie sa merg in italia sa bag dosarul la Casa de Pensii Internationala..din Italia.se poate asa ceva..eu habar nu am ce i asta.. .ce ma sfatuiti sa fac
multumeesc
Discuție Pensie
buna ziua..sunt nascuta in 5.04.1955 am varsta 60 ani si o luna am lucrat in sectorrul minier 9 ani in gr 1 si in italia 12 ani ca badante.va intreb anii lucrrati in italia se pun iauconnsideratie ca vechime in munca<COTIZATI> cumulati cu anii lucrati in romania pentru a beneficia de pensie in romania.deoarece .as vrea merg la casa pensiei pt ami duce dosarul . in concluzie pt anii munciti in italia iau pensie in romania pe cat am muncit acolo..va multumesc
va multumesc
buna ziua .parintii mei au decedat ..tata akum 30 de ani mama acum 2 luni..noi suntem 6 frati nici unul din noi nu au acte pe casa ..in momentul de fata ..noi fratii 6 la nr ..am decis sa vintem casa cu pamantu; aferent si suma de bani sa o impartim frateste....putem vinde.casa fara sa mai dezbatem mostenirea..adik sa dam semnatura cumparatorului toti fratii ..ca suntem de acord sa vindem si nimeni nu se opune vanzarii...va multumesc
Răspuns la discuția cod boala K74
ok multumesc .astept
Discuție cod boala K74
buna .ziua.va rog sa mi spuneti codul de boala K74 in ce grad de handicap se incadeaza...AM facut contesttatie si de la grav accentuat. ok .si acum si mai mult ia dat mediu...va rog sa ma lamuriti.. unde se incadreaza .e vorba de copilul meu care e suferind cu fibroza hepatica congenitala.va multumesc