avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2033 soluții astăzi
Forum Activitate remus08

Activitate remus08

Buna ziua . In dec. 2011 , am luat un imprumut de la o Casa de Ajutor .
Pana la acesta data nu mi s-a comunicat ca voi fi executat silit ptr. diferenta de suma , nici contactat telefonic , nici in scris .
Acum au cerut incuviintarea executarii silite , 8 ani . Ce pot sa fac in acest caz ?

Multumesc .
Buna ziua . Sunt executat silit imobiliar , pentru o datorie initiala de 23643 RON , din 2017 .
Daca la data de 15.01.2019 , datoria a scazut sub 10000 RON , mai exact 7700 RON , se poate continua executarea imobiliara ?
Buna ziua .
Eu nu sunt bransat la magistrala .Doar vecinul meu este .Din bransamentul lui ma racordez eu .
Buna ziua .
Conducta mea de alimentare , pleaca din caminul vecinului .Este un teu , o conducta pleaca spre mine si una spre casa lui , unde are apometru , eu avand apometru separat .
Buna ziua .
Acum 6 luni am cumparat un imobil , pentru care am achitat 85 % din valoare , la semnarea contractului , restul de 15 % urmand sa ii achit pana la finalul anului .
Dupa ce m-am mutat , am aflat , de la vecin , ca alimentarea cu apa este de pe proprietatea lui ( practic conducta traverseaza proprietatea , acesta avand si un robinet in camin ) , deci oricand poate sa imi opreasca apa .
Cum procedez vis-a-vis de vanzator , care nu mi-a spus de acest lucru ?
Multumesc .

Buna ziua .
As dori un model de cerere pentru solutionare in regim de urgenta a unui dosar .
Am facut contestatie la executare in dec 2015 , am achitat taxele de timbru solicitate de instanta , ultima in 25.01.2016 si nu am primit nici un raspuns pana acum .
Am a 2 a publicatie de vanzare pe 24.02.2016 si nu stiu ce sa fac .
Va multumesc anticipat .
Buna ziua .

Ma intereseaza lista completa , de documente , pentru dosarul de redobandire permis .( Am citit deja pe forum , dar s-au tot modificat si/sau adaugat ).
Multumesc anticipat .
Cine stabileste si ce conditii trebuie intrunite pentru individualizarea de care vorbiti ?
Multumesc .
ma refeream , daca la pronuntarea sentintei , as avea vreun plus ca a durat asa de mult , timp in care eu nu am avut permis ( sofer profesionist) .

exista posibilitatea ca sentinta sa fie amenda , pentru conducere in stare de ebrietate ?



[Mesaj editat - Vă rog să nu mai scrieti exclusiv cu majuscule si si să nu deschideti mai multe discutii care au acelasi subiect. Multumesc!]
ce se poate face , daca perioada de instrumentare a durat 10 luni si inca dureaza .




[Mesaj editat - Vă rog să nu mai scrieti exclusiv cu majuscule, nu este regulamentar]