avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1818 soluții astăzi
Forum Activitate spa225

Activitate spa225

Situatie sta asa, o familie cu 7 frati iar averea toata lasata pe numele strabunicului, in viata mai traiesc doar copii strabunicilor avnd si ei copii, in ce conditii un nepot al strabunicului ar putea fi dezmostenit de bunicsau adica de tatal copiilor?
Bunicul meu a fost dus de preot la un azil printr-o ancheta sociala el avand doar 800 de ron pensie restul cred ca sa platit de stat.
Acei bani ii va recupera statul cumva?
Nimeni nu a semnat nimic desi au fost chemati. Azil-ul este al unei biserici sau cv cred deoarece sunt maici care ingrijesc batranii.
inhumarea este o obligatie? in conditiile in care intr-o familie sunt 7 frati dintre care 2 in tara si restul plecati?
in ce conditii autoritatile ar putea obliga o persoana sa isi inhumeze o ruda?
de unde si cat ma costa sa scot titlul pe pamantul stra stra bunicului meu?
Ca nepot am dreptul? pentru ca alte acte nu sunt.
Este mostenire si nu au fost facute actele de la stra stra bunicul meu si as vrea sa scot titlul pe numele stra stra bunicului meu.
Adica de la a- 2-lea bunic!
Este mostenire si nu au fost facute actele de la strastrabunicul meu si as vrea sa scot titlul pe numele strastrabunicului meu.
Adica de la a- 2-lea bunic!
De unde pot scoate titlul pe pamant-ul strabunicului meu?
Acum am aflat ca ieri la lovit pe fratele meu de 6 ani cu o piatra!
pot face plangerea la parchet?
Dar politia a inchis`` cazul`` si am fost amenintat si eu si familia, iar cand am sunat la politie inainte de sesizare nu a venit nimeni. ( am sunat la 112)
am scris in acest formular [ link extern ] :
Va facem cunoscut ca sesizarea formulata de dumneavoastra si inregistrata cu numarul de mai sus la d.. n.. A.., a fost transmisa parchetului de pe langa judecatoria buzau, pentru a fi solutionata conform competentei.
Rezultatul verificarilor si masurile luate va vor fi comunicate de institutia mentionata.
De atunci sunt amenintat ca el are pile si ca a aranjat si ca imi va face viata grea, cu cv timp in urma mi-a spus ca mi-a facut 2 dosare penale.
Intrebarile mele sunt: Imi poate face cv in urma sesizarii? Daca nu stiu cum va dovedi ca nu este adevarata?
Sau este valabila doar in cazul unei plangeri?