avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1207 soluții astăzi
Forum Activitate manescuEugenia

Activitate manescuEugenia

Discuție Penalizari
Se poate refuza plata penalitatilor la restantele avute daca penalitatile nu s-au facut in urma unei sedinte sau aprobari a comitetului de bloc.Penalitatile sint mai mari decit suma restanta si sint calculate doar de administrator.Nu exista nici un document legal pentru apicarea penalitatilor.Va multumesc.
Răspuns la discuția Descoperire card
executor judecatoresc
Sotul meu are o descoperire card din 2008 neachitata,acum am primit documente de la executor pentru a achita el fiind in pensie militara.Ce sepoate intimpla dupa 6 ani? Va multumesc/
Discuție Refinantare
In primul rind vreau sa va multumesc pentru raspunsurile anterioare ,inrebarilor mele.La creditul sotului care este ipotecar cu intirzieri si penalitati la plata ratelor mai am vreo sansa sa fac refinantare doar pe suma datorata numai sa ma pot muta la o alta banca?
Mai este valabila legea privind scutirea de plata a penalitatilor la intretinere bloc,penalitati care sint mai mari decit suma cheltuielilor.Va multumesc.
Avem un credit ipotecar din 2010 pentru care a fost stabilita o rata de 100 euro atunci ,acum platim mult mai mult si am penalitati de intirzieri foarte mari desi am platit rate chear daca am intirziat din cauza modificarii datei de salarIzare,am solicitat schimbarea datei sa nu mai avem intirzieri si nu au fost deacord si noi mergem tot in pierdere din cauza penalitatilor.Nu stiu cum sa fac in acest caz.Practic noi parca nu am platit nimic sunte-m tot la aceias suma si nu e corect
As dorii sa stiu cine ma poate lamurii in legatura cu un credit luat pe numele meu si pe care nu am reusit sa-l achit nemai avind loc de munca.Este creedit din 2011cind am facut o a 2aoperatie pe coloana.Nu am nimic pe numele meu si nici un venit cind se prescrie sau ce pot sa fac.Va multumesc si astept raspuns pe email.