avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 931 soluții astăzi
Forum Activitate georgetzop92

Activitate georgetzop92

Fara el este vreo posibilitate de inmatriculare?
Am o intrebare. Am achizitionat o masina fara fiscal, proprietarul a zis ca imi trimite saptamana viitoare fiscalul cu valabilitate 1-30 octombrie. Se poate scoate fiscalul pe luna urmatoare sau e un fel de teapa?
Discuție Radiere masina
Vreau sa radiez o maşină la care am pierdut certificatul de înmatriculate. Am cartea şi numerele, şi maşină am sa depoziteze în grădina la mine. Ce demersuri trebuie făcute? Pot fără certificat?
are acte pe numele tatalui
Dar daca are rol de peste 50 de ani la primarie nu se poate face acte fara implicarea fratilor?
Tatal meu are casa si terenurile pe numele tatalui sau insa are rol la primarie si plateste impozit de peste 40-50 de ani. Ce demersuri trebuie facute si cat ar ajunge sa isi faca acte pe numele lui, are in jur de 5 hectare de teren si casa. El mai are 3 frati dintre care doar 1 mai este in viata restul avand cate un copil, dintre care unul se afla in canada. Va multumesc!
Am si eu o nelamurire. Stau la parterul unui bloc cu un singur etaj, acum se doreste acoperirea acestuia, eu cat ar trebui sa pun daca stau la parter?