avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 763 soluții astăzi
Forum Activitate ecaterinaneagu41

Activitate ecaterinaneagu41

Buna ziua,pentru un debit achitat cu impunere de plata pe salariu luna de luna este legal ca dupa achitare sa mi se mai ceara o alta suma ca si majorarea la suma respectiva care am achitat o deja?
Le am cerut o copie la contractul de imprumut .O sa revin.Multumesc.
Am o impunere de plata pe salariu de la un imprumt a fostului sot la care mi am dat cu subsemnatul la vremea respectiva dupa scurt timp am divortat ,nu s a facut nici un partaj ,intre timp a decedat ,Sunt obligata sa platesc ?
Va multumesc .
Buna ziua,sunt in functia de administrator la firma fostului sot din pacate decedat in urma cu 5 ani .Firma nu mai are activitate de 13 ani si are debite la finante si primarie.Acum cu ocazia demolarii de catre primarie a sediului (fost garaj)care intre timp era sub sechestrul lor avand datorii la chirie si gunoi,sunt cautata cu pretextul ca sunt administartor si trebuie sa platesc datoriile sa rezolv problema firmei .Cum pot eu rezolva aceasta problema?
Multumesc.
Cum sa radiez un autoturism care a fost dat la fier vechi cu multi ani in urma fara nici un act doveditor,nr.de inmatriculare ,etc.si mai nou trebuie si dezbatut ca mostenire sa poata fi radiat de politie.Pot dezbate un auto Ce nu exista si nu sunt acte la bunul respectiv?La taxe si impozite figureaza cu datorii la impozit de 1500 Ron
Buna ziua ,am un imprumut datand din 2006 neachitat .Sunt plecata din tara ,in tot acest timp am primit instiintari de Plata ,acum mai nou am primit o executere de blocare a cardurilor pe care le am dar sunt pe 0.Intrebarea mea este la cat au dreptul acesti executori sa se lungeasca cu aceste dosare de executare ?Mai ales ca suma s a dublat ,
Răspuns la discuția Amenda
Este o hotarare judecatoreasca .Asa mi s a comunicat .
Răspuns la discuția Amenda
Amenda este abia venita Prin posta am un termen de sa o platesc. Ce doriti sa spuneti ca nu mai pot face nimic?
Discuție Amenda
O amenda care vine acum dupa aproxim.5ani de la demararea actiunii avand ca obiect o infractiune a unei terte persoane (colega).si eu fiind implicata indirect alaturi de alte 10 colege .Suntem obligate la plata unei amenzi de 1000 de lei.Eu amplecata din tara imediat dupa ce am fost anchetata ca si martor ,iesind in ordonanta.Acum eu ce pot face ? Sunt obligata sa platesc aceasta amenda judecatoreasca?ce implica daca nu o platesc .Nu am nimic pe teritoriul tarii si in curand renunt la cetatenie.