avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 925 soluții astăzi
Forum Activitate xyz098

Activitate xyz098

buna ziua am si eu o intrebare sunt in proces de divort in italia de aproape un an de zile si acum sotul a bagatdivort si la bucuresti se poate sa fie doua procese dedivort in acelasi timp a vazut ca acolo nu poate face nimic pt ca instanta imi da castig de cauza mie el vrea sa ma dea afara din casa si sa imi ia copilul si acolo nu poate sa faca asa ceva pt ca mama este protejata avand casa impreuna in italia si noi fiind de nationalitate romana amandoi
Răspuns la discuția Mostenire
multumesc
Discuție Mostenire
buna seara am si eu o intrebare mama mea a murit acum 27 de ani pe atunci eu avand 14 atunci sora mea si fratele meu au semnat pentru mine adica sa imi ramana mostenire tot eu nu am mai facut nimic de atunci adica nici un fel de act cu toate ca am contribuit foarte mult la casa cu facturi adica renovari anul acesta a murit si tatal meu si as vrea sa fac ceva acte sa nu se trezeasca altii ca au dreptul ce acte imi trebuie si de unde sa incep va rog sa imi dati un sfat
multumesc
Răspuns la discuția lnscriere auto
multumesc
Discuție lnscriere auto
buna ziua as vrea sa stiu si eu cat este valabil certificatul fiscal pentru inscrierea masinii pt ca sotul e plecat si proprietarul abia acum poate sa trimita noi am cumparat masina in aprilie cu contract de vanzare cumparare pe numele sotului si el acum e plecat vine in decembrie
adica cum sa le dovedeasca prin facturi sau prin martori
Multumesc mult pentru raspuns, o sa mai intreb daca o sa mai am nevoie de ceva noi, nu avem nici o problema cu dansa ca si asa nu sta nimeni in casa dar pe ea o influienteaza foarte mult si copii dansei. Noi am spus ca poate sa stea pana moare acolo ca fiecare copil are casa lui, dar stiu eu ce vrea ea ,pentru noi a fost ca o bunica dar dupa moartea bunicului s-a schimbat la 360 de grade, nu mai vb cu noi insa e alegerea ei.
Nu ca tot ce a facut la casa a facut fata aia mai mica pt ca ea a ramas in casa, iar dansa nu are nici o dovada financiara.
Casatoriti numai la biserica, civil nu.

Editat de moderator simonette12- motiv pct.1.2 si 1.3 din Regulament
buna ziua bunicul meu a trait cu o adoua femeie fara sa se casatoreasca timp de 26 de ani acum dupa moartea lui ea a zis ca isi vrea partea ei cu toate ca ea nu a contribuit cu nimic financiar la casa si cu toate ca e casa pe numelui lui si mai sunt si trei copii a lui cu ea nu are nici unul dar dupa moartea lui bunica prima sotie si mama a celor trei copii au dat toti semnatura pentru fata cea mica dar nu au mai inaintat actele ce se poate face si daca a doua femeie are dreptul la ceva