avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 515 soluții astăzi
Forum Activitate robo

Activitate robo

1) Depune-ti plangere pt.abuz in serviciu la Ministerul de interne;
2) Sesizati procucatura de pe raza judecatoriei unde ave-ti domiciliul.
Eu am reusit pentru o fapta mult mai usoara, mutarea momentan din sectia de politie de unde facea parte in continuare se continua cercetarile de catre directia de inspectie din cadrul MAI, deoarece doresc excluderea acestuia din cadrul Politiei pentru faptele sale
Imi pare rau sa o spun, dar nu ma pot abtine;
Nu fiti naivi, chiar si cu seria de sasiu a masini, daca masina nu a intrat intr-un service autorizat, RAR-ul nu va poate da un numarul exact al de kilometri.
Iar cartile de service se pot cumpara cam de peste tot din afara.
Singura verificare serioasa a numarului de kilometri, pentru modela mai noi, dupa 2015, iar la cele cu cutie automata, poate si mai vechi se poate face punand un tester pe cutia de viteze care nu poate fi dati inapoi kilometri.
Factura nu mai poate fi emisa ulterior achizitiei, dar la momentul achizitiei cu bon fiscal este obligatoriu atasarea unui certificat de garantie cu numele cumparatorului si data achizitiei, care se gasesc in cutia telefonului.
Bonurile fiscale sunt valabilitate neinsotite de garantie, numai atunci cand produsul este marca proprie a vanzatorului
Răspuns la discuția Executare
Este corect ca executarea se face in circumscriptia Curtii de Apel unde isi are sediul, dar fiind vorba de banca aceasta are sediul secundar in Bucuresti si toate actele de procedura sunt trimise la sediul din Bucuresti, unde de altfel isi desfasoara activitatea juridica, fiind si continuatoarea actelor juridice ale Bancpost
Discuție Executare
Pentru recuperarea comisionului de administrare decisa de instanta impotriva Bancii Transilvania unde se poate initia procedura de executare la sediul banci din Cluj sau se poate initia si in Bucuresti
Am vazut pe portalul instantei jud.sect.2 o decizie prin care admite exceptia necompetentei materiale si trimite solutionarea cauzei Tribunalului Bucuresti,fara cale de apel,consider ca instanta a incalcat art.94 alin.1 pct.j si este doar o tergiversare a procesului
Intrebare: Cum pot ataca aceasta decizie?
Răspuns la discuția Abuz presedinte bloc
Daca votul prin Constitutie este uninominal in legea 230/2007 permite oricui sa voteze in numele oricui si intr-un numar oricat de mare,chiar daca ponderea persoanelor intr-un bloc il poate depasi chiar pe cel al unui sat.
Iar daca am produs mici greseli de scriere poate cel care sa simtit lezat,l-as invita sa scie dupa vreo 10 ore de condus.
Răspuns la discuția Abuz presedinte bloc
Nu mai citati din lege ca o cunosc foarte bine,atat pe cea veche cat si pe cea noua si vreau raspunsuri la obiect ca de discutii si pareri nu duce numeni lissa si nu cred ca suntem in scara blocului
Răspuns la discuția Abuz presedinte bloc
Am citit parerile ,dar ceea ce spuneti referitor la probleme legate de presedinti si asociatii se proprietari sunt numai simple supoziti si teorii iar aplicare legislatiiei in vigoare este asisderea.Nu mai indrumati pe cei care vor sa rezolve problemele nici la primarie,nici la i.s.c deoarece daca va dau raspunsurile primite de la aceste autoritati o sa fiti tare dezamagiti si va vor trimite in instanta.Iar instanta nu stie de multe ori ce sa aplice legea romana sau hotaririle adunarii generalecare pot fi aranfate.
CE spuneti de urmatoarea situatie si poate imi dati o sugestie
Daca se voteaza in cadrul unei sedinte in care prezenti sunt 30 proprietari si presedintele vine cu o hartie prin care reprezinta alti 83 de proprietari in AG ?
cine sau cum poate fi aplicata legea 230/2007 in cazul cand presedintele refuza sa primeasca cereri si nu primeste corespondenta pentru a nu raspunde si a nu da detali despre activitatea asociatiei, In erioada 2007-2014 nu sau efectuat AG. cine raspunde?