avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 967 soluții astăzi
Forum Activitate Bratianu

Activitate Bratianu

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Locuiesc intr-un bloc pe fatada caruia s-a aprobat in adunarea generalaa unui mash publicitar cu expresa destinatie a banilor incasati (repararea tevilor subsolului, tevi montate din 1916, care sunt fisurate si toate dejectiile se revarsa in subsol) Poate cineva sa pretinda bani din aceasta activitate de inchiriere pe motiv ca are geamul acoperit ?
In luna aprilie 2015, am suferit o interventie chirurgicala, fiindu-mi scos un rinichi din cauza unei tumori. Mi-am facut dosar de handicap, dar autoritatile au raspuns ca nu am nici un drept in acest sens. Ma intrebam - chiar nu am nici un drept ( si nu ma refer la o suma de bani ) Sunt pensionar
Care sunt consecintele daca nu voi muta sediul social al firmei iar proprietarul spatiului ma reclama ca nu mai functionez acolo ? Unde ma poate reclama ?
Răspuns la discuția camere videosupraveghere
Buna ziua. Eu am luat acceptul vecinilor de palier, iar urmatorul pas, am mers la sectia de politie si am anuntat instalarea camerelor. (asta mi-au cerut ei cand i-am intrebat de ce acte am nevoie sa instalez) Sunt in sector 3 si apartin de sctia 10 politie- poate conteaza sa stiti
Discuție Succesiune
Care este modul in care se poate vinde o casa ? Casa a fost mostenita de 3 frati, unul dintre ei a decedat (dar are un copil minor dintr-o casatorie care este desfacuta-- cand a decedat era divortat .) Cine si cat mosteneste si cum se poate vinde casa ?
Am ales gresit sectiunea sau sa inteleg ca nu exista solutie ?Bratianu a scris:

Am de recuparat cheltuieli de judecata de la primarie si imi spun ca nu au bani. Se poate ca acei bani sa fie folositi pentru achitarea de impozite pe cladire, in cadrul aceleiasi primarii ?


Am de recuparat cheltuieli de judecata de la primarie si imi spun ca nu au bani. Se poate ca acei bani sa fie folositi pentru achitarea de impozite pe cladire, in cadrul aceleiasi primarii ?