avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 926 soluții astăzi
Forum Activitate renatapopescu

Activitate renatapopescu

avocatul trebuie platit si cred ca afost platit. Altfel nu ar fi dus procesul pana la capat.In functie de reusita procesului,mai cere sau nu bani la final.
AM UN COPIL DE 13 ANI. NU AM PRIMIT CARDUL DE SANATATE. CE SA FAC? COPIII PRIMESC CARD SAU AU ALT REGIM?
Daca hotararea judecatoreasca este definitiva si irevocabila nimeni nu mai poate face nimic.
Avocatul niciodata nu poate anula o hotarare judecatoreasca ,dar daca hot. judecatoreasca mai are cai de atac,adica nu e definitiva si irevocabila ,avocatul va poate,incurca. schimbati avocatul fara frica si denuntati-l pentru santaj si altele fara frica.
Este valabila cartea de identitate provizorie in statele U.E.?
da.este permis european.
Răspuns la discuția oprire pe salariu
Da,este legal.Insa intr-o anumita proportie.
Discuție Alocatii
Pentru alocatia monoparentala se depune un dosar la primarie? Acesta se actualizeaza din trei in trei luni? Ce importanta are detinerea de teren, sau alte valori, autoturism,etc...?
E clar ca nu ti-ai recuperat banii din vanzarea imobilului! Trebuie sa faci o actiune in instanta pt.constatarea nulitatii actului de vanz.-cump. sau pentru recuperarea sumei de la vanzator. Depinde care e situatia si ce acte detii. E doar parerea mea.Ai actele prin care ai pus sub sechestru imobilul? Consulta URGENT un avocat si depune actiunea la judecatorie. Daca nu te descurci financiar,cere la primul termen un avocat din oficiu.
Daca acel cont s-a deschis odata cu linia de credit, cel putin din punc de vedere moral banca avea obligatia de a informa persoana .Titlul nu mi se pare calomnios in conditiile in care,clientii bancilor platesc de cele mai multe ori fara sa stie ce reprezinta sumele respective.Si daca afla, chiar daca nu sunt de acord,tot le platesc,pentru ca nu au alta solutie.
Se poate vinde imobilul.Din suma platita de cumparator se platesc creantele inscrise in certificatul de sarcini valabil 24 ore de la eliberare iar vanzarea este valabila.Noul proprietar preia imobilul liber de sarcini.