avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 686 soluții astăzi
Forum Activitate klaudya1974

Activitate klaudya1974

A fost formulata plângere prealabila pentru anularea unei hotărâri a consiliului județean care vizează construirea unui drum.
Plângerea prealabila a fost adresată președintelui cj și a fost repartizată aparatului de specialitate.
Care compartiment din structura aparatului are competentă materială pentru soluționarea acestei plângeri? Departamentul care a pregătit documentația tehnica aferentă proiectului de hotărâre sau departamentul Juridic ? Ori se constituie o comisie specializată?
Mulțumesc.
Răspuns la discuția Schimbare administrator bloc
Multe multumiri!
Răspuns la discuția Schimbare administrator bloc
Mulțumesc, însă întrebarea mea era in ce condiții poate fi schimbat administratorul persona fizica deja angajat...
Răspuns la discuția Schimbare administrator bloc
Mulțumesc, însă întrebarea mea era in ce condiții poate fi schimbat administratorul persona fizica deja angajat...
Răspuns la discuția Schimbare administrator bloc
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Presupunând ca sunteti un bun cunoscător și un fin interpret al legii, poate îmi comunicați, va rog, pasul doi.
Si următorii.....
Care este procedura de schimbare a administratorului unui bloc de locuințe, in care este constituita asociație de proprietari?
Mulțumesc!
Răspuns la discuția Forma unei notificări
Mulțumesc pentru răspuns, așa bănuiam ca trebuie sa fie. Semnată, dar de cine?
Cine poate semna, in mod valabil?
Răspuns la discuția Forma unei notificări
Ma aflu in “tabăra” instituțiilor publice și am primit o notificare printr-un simplu email. Notificarea este un document Word scanat și atasat e-mailului, document ce are la final numele și prenumele administratorului societății. Fără semnătura și fără ștampila, adică fără un element care sa confere credibilitate.
Întrucât s-a tot vorbit cu ceva timp in urma despre interdicția de a mai solicita sa se aplice ștampila societății pe documente care emana de la aceasta, încercam sa ma lămuresc.
Practic, n-o fi greu sa ștampileze o hârtie, însă legea cred ca le-a ușurat și mai mult situația. Asta dacă eu nu ma aflu in eroare......
Asadar, ce este obligatoriu sa existe la o notificare?
Buna seara!
O notificare a unei persoane juridice, care este adresată unei institutii publice, ce forma trebuie sa îmbrace?
As vrea sa știu, in principal, cine o semnează (înțeleg ca ștampila nu mai este obligatorie). Ori merge sa fie trimisa și nesemnata, printr-un email?
Răspuns la discuția Renunțare ghena gunoi
Multumesc !
Dar tomberoanele, afara, le punem de capul nostru?