avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 653 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters341448

Activitate ContSters341448

=D>
La urmatorul termen vreau sa cer conexarea unui dosar de daune la cel de iesire din undiviziune . La cel de daune piritii nu au depus intimpinare . In aceste conditii , avocatul piritilor se poate impotrivii conxarii ?
Un coproprietar , a scris in raspunsul la intimpinare ca eu sunt concubina unui alt coproprietar . Aceste acte au ajuns la toti cei chemati in nudecata . Am poierdut ca si prieteni o familie pe care o cunoasteam de 30 de ani , iar fiica ea s-a certat irep[arabil cu doamna fiica familiei respective . Macar daca ar fi fost adevarat ...s-a stricat o prietenie . Il plot actiona ininstanta ? Care ar fi temeiul juridic ? Sunt f suparata /X-(
eu l-am chemat in judecata deoarece nu a vrut amiabil
Sunt reclamanta in proces iesire din indiviziune . Am primit ajutor de la stat in ceea ce priveste taxa de timbru pe valoare 19.000 lei . Am mai cheltuit cu transpurtul 1400 benzina . intrebarea ar fi : daca eu cistig ( si asta-i sigur ) , piritul va suporta cheltuielile de judecata in totalitate ? Adica i se vor imputa si banii acordati mie ca si ajutor de la stat ?
ok am inteles . gardul sau ce va fi este ff lung nu am bani sa l edific asa de repede ....deci este sarcina lui sa supravegheze animalele
Au un teren care nu este imprejmuit pe o latura . Vecinul s-a gindit sa-si cumpere oi . Oile vor intra si pe terenul meu . Cine este obligat sa ridice un gard ? Mentionez faptul ca este o distanta apreciabila...ar costa ceva . In mod sigur aceste nu va dori sa contribuie la o eventuala imprejmuire . Are el obligatia sa-si pazeasca animalele sau sa ia o masur ca acestea sa nu patrunda si la mine ? cum se przinta din punct de vedere lwgal situatia ?:sorry:
Dupa lotizare si atribuire , cui apartin anexele gospodaresti care au cazut in loturile respective , chioar daca nu au foist edificate de catre proprietarul acelui lot ? Mai pot fi revendicate ?
Răspuns la discuția INSTANTA A REFUZAT CONEXAREA
era vorba de o demolare a unor constructii ilegal edificate pe un teren conum si care este supus partajului judiciar . vroiam sa l conexeze la partaj si a spus ca nu admite conexarea .
Am cerut conexarea unui dosar . Instanta trb sa mi motiveze refuzul ?