avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1410 soluții astăzi
Forum Activitate just-vlad

Activitate just-vlad

Răspuns la discuția Copie certificat de nastere nou
Si nu la evidenta populatiei ci la serviciul de stare civila din cadrul primariei locului de nastere trebuie aa va adresati
Răspuns la discuția inmatriculare auto
Si va trebui sa imi trimita din italia procura..va trebui sa o traduc banuiesc nu?
Pai daca cei de la rutiera v.au spus asa inseamna ca e adevarat..ca ei va opresc in trafic..siaeu sunt de acord cu domnii de la rutiera..eventual daca politistul nu gaseste ca nu a foat ridicat permisul ii explicati dvs
Răspuns la discuția Amenda radar
Inregistrarile video pot fi vazute doar la instanta cand se face contestatie..iar eu nu inteleg de ce nu se semneaza procesul verbal..doar e de luare la cunostinta..iar martorul asistent cheie e chiar imaginea video..
Eu as sugera ca dupa ce ve.ti primi dreptul pt a conduce cu cat. A sa va preschimbati permisul in permis romanesc si cu A si cu B..
Răspuns la discuția inmatriculare auto
Actul de vanzare cumparare va fi facut pe numele ei..ma gandeam la inmatriculare daca ma pot ocupa eu cu procura de la ea
Răspuns la discuția Amenda RCA expirat
E corect ca a trecut cele 3 contraventii pe un singur proces verbal..iar daca pe polita de asigurare este trecuta seria de sasiu corecta iar numarul este gresit..o sa castigati contestatia..dar mergeti la asigurari sa repare greseala facuta..dar tineti si asigurarea veche..gresita..
Buna ziua. Ma confrunt si eu cu o problema..am cumparat un autoturim adus din germania..si as vrea sa il inmatriculez in romania dar nu pe mine ca asigurarea e foarte mare..tatal meu are niste popriri si mi.e sa nu o ia executorul judecatoresc, asa ca as vrea sa o inmatriculez pe mama mea insa ea e plecata in italia..ce ar trebui sa fac? Merge cu procura? Daca da, ce ar trebui sa contina? Iar daca as trece.o pe tatal meu care are probleme si imediat fac alt act de vanzare cumparare cu mine ar avea vreun efect daca vine executorul judecatoresc? Nu as vrea sa raman fara ea..va rog sa ma ajutati sa rezolv problema..multumesc