avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 859 soluții astăzi
Forum Activitate adina23a

Activitate adina23a

Răspuns la discuția divort
buna nu a spus deocamdata nimic oricum eu nu vreau nimic da neavand serviciu pana imi gasesc ceva este o problema privind copilul este totusi cu autism nu pot sal las asa

Discuție divort

Buna seara .As vrea si eu sa-mi explicati daca se poate in cazul unui divort cu copil care este diagnosticat cu autism copilul avand permanen nevoie de mine si nu sta cu nimeni decat cu mine .Tatal este sofer pe tir la firma noastra eu sunt administrator .Problema este ca vrea sa divorteze de mine pt ca de fiecare data cand gresesc ceva zice ca sunt proasta si el nu sta cu prosti si ma jigneste foarte urat.Am suportat doar pt copil si mi frica ca ma ameninta ca mil ia.Am unde sa stau in caz de divort la mama este pensionara ma poate ajuta.Nu am pretentie la nimic si asa imi svoate ochi ca el leo fc pe toate.Doar de copil ma intereseaza sa fie linistit.Va rog sa ma sfatuiti ce pot sa fc cum sa procedez.Astep un raspun cat de curand posibil.Multumesc.
Buna seara situatia este sa o pot face in rezumat sotul este violent verbal in fiecare zi mai exact se intreaba de ce ma ma tine Dumnezeu pe pamant?cas proasta cas tampita la el toata lumea ii asa el este cel mai destept nu mai pot dar avem un copil de 4 ani si mi frica sa nul pierd. Avem o firma de transport el lucreaza pe tir si eu acasa ca cordonator transport.Nu as vrea nimic din astea in momentul asta vreau doar pace.Dar daca am divorta eu automat nu as avea servici pana sa imi gasesc iar .Locuinta as avea la mama ii ok.Da el zice ca plateste avocat ii da cat mai mult si imi ia copilul.Copilul ii invata doar cu mine plus are un retard usor nu vb.ii dependent total de mine.Da o zis ca copilul seamana cu mine.Sa mai adaug ca o fc inchisoare in Germania acum 2 ani.Ce ma sfatuiti va rog?Multumesc
Buna seara situatia este sa o pot face in rezumat sotul este violent verbal in fiecare zi mai exact se intreaba de ce ma ma tine Dumnezeu pe pamant?cas proasta cas tampita la el toata lumea ii asa el este cel mai destept nu mai pot dar avem un copil de 4 ani si mi frica sa nul pierd. Avem o firma de transport el lucreaza pe tir si eu acasa ca cordonator transport.Nu as vrea nimic din astea in momentul asta vreau doar pace.Dar daca am divorta eu automat nu as avea servici pana sa imi gasesc iar .Locuinta as avea la mama ii ok.Da el zice ca plateste avocat ii da cat mai mult si imi ia copilul.Copilul ii invata doar cu mine plus are un retard usor nu vb.ii dependent total de mine.Da o zis ca copilul seamana cu mine.Sa mai adaug ca o fc inchisoare in Germania acum 2 ani.Ce ma sfatuiti va rog?Multumesc
Buna soția ma anunțat azi ca baga la divorț deoarece este cu altcineva. Eu lucrez în Germania. Leam trimis în fiecare luna bani și lunile de vara am fost acasă. Am încercat sa o opresc chiar am fost de acord sa stau cu ea asa ea cu celalalt de dragul copiilor sa nu fie traumatizați dar ea este decisa.întrebarea este asa este vreo șansă să câștig eu copii pt ca nu sunt de acord sa stea cu ea și cu celalalt. Acum doar copii vreau sai protejez cum pot.
Răspuns la discuția Divort
Mulțumesc mult pt răspuns El numa în luna Mai poate sa vina in tara se poate sa divorțeze de el dacă el nu este în tara.Da în privința copiilor mama nu i-o neglijat nu pot sa spun nimic rău în privința asta .Doar este o situație acum ca lea făcut conturi pe fb și pe fata a găsit-o vb cu cineva mai în vârstă si mai multe și dansa no știut sa verifice în fiecare zi da ce sa verifice dacă este îndrăgostită trebuia sa nu le facă ar putea fi un motiv bun pt fratele meu la divorț. O seara placuta.
Discuție Divort
Bună ziua fratele meu lucrează în Germania azi a aflat ca soția lui vrea sa divorțeze de el ca are pe altcineva.Împreună au 2 copii minorii.El a tot chemat-o și pe ea cu copii acolo da găsea tot felul de motive doar acum sa aflam pana la urma ca are pe altcineva.Este posibil sa fie decăzuți din drepturi ca părinte sau este vreo șansă să câștige tatăl copii .Au și un apartament împreună ii posibil sa rămână el cu copii ii apartament ea sa plece la ala sau trebuie să-l împartă cu ea.Băiatu are 7ani și fata 10 ani ii poate întreba judecătorul la cine vor sa stea.Vreau sa precizez ca io trimis în fiecare luna bani .mulțumesc