avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 989 soluții astăzi
Forum Activitate ggianina

Activitate ggianina

Răspuns la discuția Amenzi auto
Multumesc!
Baiatul meu avea niste amenzi din 2015-2016, a fost plecat din tara si nu le a platit. Tot apareau la primarie cand plateam impozitul.
Discuție Amenzi auto
Buna ziua!
Dupa cati ani se prescriu amenzile auto ?
Multumesc!
Buna ziua!
Am revenit asupra subiectului. Seful meu m a pus sa i scriu o nota cu motivele refuzului meu de a semna fisa de post.
Eu am scris nota dar ca pe o informare privind activitatea in domeniul ssm/su si faptul ca sunt reglementate prin acte normative diferite, nu ca pe un refuz de a semna fisa de post in care erau trecute si atributii de su.
Acum acum mi a spus sa refac nota din care sa reiasa refuzul meu de a semna fisa de post.
Ce mi se poate intampla daca refac nota asa cum vrea seful?
Multumesc!
Multumesc!
Multumesc!
Am inteles ca lucratorii desemnati trebuie sa aibe decizie dar in lipsa lor cine ii poate inlocui ?
Iar cei care ar trebui sa i inlocuiesca tot prin decizie sau doar prin fisa postului?
Buna ziua!
Daca esti lucrator desemnat ssm la o institutie cu peste 250 de lucratori poti fi obligat sa inlocuiesti responsabilul de su ?
Mi a trecut in fisa postului inlocuitor resp. su si ma obliga sa semnez .
Si eu am vazut ca am abonament Glovo Prime desi nu imi amintesc sa fi facut acest abonament. Chiar nu exista nici o solutie sa i opreasca cineva? Probabil daca ai aplicatia descarcata te aboneaza fara sa stii.
Răspuns la discuția Partaj
Multumesc!
Multumesc!