avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 869 soluții astăzi
Forum Activitate AndraPopovici

Activitate AndraPopovici

Buna ziua,
Ce putem face daca directia de impozite ne solicita o plata pe 5 ani in urma pentru impozitul pe teren si cladire ?
Multumesc
Andra Popovici
Buna ziua
Este interzis fumatul in masina de servici.
Eu cred ca da dar nu am gasit articolul.
Multumesc
Buna ziua,
Va rog sa imi spuneti daca pentru montarea unui sistem video in firma , masura impusa in raportul de anliza de risc paza trebuie anuntata Autoritatea Naţională de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal .
Buna seara,
Pentru modifiarea unui hol in birou , doar cu adaugarea de usi , fara spargere de pereti, de ce documente avem nevoie ?
Buna ziua,
O firma este obligata sa aiba paza conform legii 333/103. Daca se angajeaza o societate specializata este obligatoriu sa fie asigurata paza cu oameni care sa stea efectiv in sediu ?
Buna ziua ,
Un organism profesional infiintat in baza unei ordonante de urgenta a guvernului are nevoie de aviz de securitatea si sanatatea in munca ?
Multumesc
Andra Popovici
Buna ziua,
Ce poti sa faceti fara sa iti pierzi locul de munca cand angajatoul nu iti plateste orele suplimentare si nici repaus, iti refuza contractul colectiv ?
multumesc
Daca o persoana care incheie un contract de asociere in participatie conf art.1949 Cod civil poate fi asimilata unei persoane angajate?