avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 846 soluții astăzi
Forum Activitate soniamarcel

Activitate soniamarcel

Buna seara,

Am facut o plangere penala pentru hartuire sotia unui coleg de serviciu. Am fost la audieri si urmeaza sa fie si ea audiata.
Ce urmeaza dupa?
Multumesc
Cum pot dovedi ca sunt hartuita la telefon?
imi este frica sa mai merg pe strada si sa merg la serviciu?

Multumesc
Am terminat Administratie publica dar nu ma pot angaja la tribunal sau undeva unde e nevoie de studii juridice? Daca fac un master in cariera judiciara sau ceva de genul imi este util?

Multumesc mult
Răspuns la discuția Jignire la telefon
Am fost hartuita la serviciu si facut-a de ras in fata colegilor de catrea aceasta. A intrat peste min in birou. Groaznic. Sincer. Mi-a stricat imaginea ca femeie, iar eu nu imi mai pot desfasura activitatea in mod normal.
Răspuns la discuția Jignire la telefon
nu inceteaza. a mers la parintii mei ca ei lucreaza intr-un mediu public cu foarte multe persoane si continua sa vorbeasca sa ma defaimeze. eu una nu mai am liniste si tot timpul am impresia la serviciu ca vine si ma face iar de ras si ma umileste si ma hartuieste. Mi-a stricat imaginea ca ca femeie. E foarte urat ce traiesc. Ma gandesc ca vine la copil la scoala si iar incepe ce sa mai fac?
Răspuns la discuția Jignire la telefon
Buna ziua,
A venit la serviciu si m-a acuzat de lucruri neadevarare si m-a facut de ras in fata colegilor si a sefilor, chiar in timpul serviciului. M-a imbrancit si m-a jignit de fata cu colegii mei intr-un hal fara de hal.

Răspuns la discuția Jignire la telefon
Multumesc frumos!
Răspuns la discuția Jignire la telefon
M -a sunat ieri, astazi din nou ca sunt o mare c..., ca sa-l iau eu acasa si luni sa dispar de la serviciu ca ea va veni si va vorbi cu sefii mei si ma va face de ras la toti colegii ca stau eu cu barbatul sau cu 30 mai mari decat mine.Probabil ca luni va face ce a spus dar cum sa procedez eu in cazul asta.Nimic nu estea adevarat doar ca el are o obsesie pentru mine.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua,

In cursul zilei de ieri am fost sunata de sotia unui coleg de al meu de serviciu si jignita ca sunt amanta acestuia, ca sunt ..... m-a jignit f urat.
Eu nu am absolut nimic cu aceste om suntem doar colegi de serviciu, ne ajutam la serviciu este inevitabil sa nu ne intersectam, (lucrez numai mai mult intre barbati ) mai mancam totii colegii impreuna, numai ca el a facut o obsesie pentru mine si mi-a spus sotia lui ca s-a indragostit de mine, are poezii pentru mine, biletele si tot felul de acatiste in care sunt trecuta eu si fiul meu si familia mea, mesaje etc.
Cum sa procedez in acest caz? Ma suna ea si fiica ea si ma jigneste hartuieste, ca s-a dus la politie si a spus ca sotul ei nu vede in fata lui decat persoana mea si ca ea va divorta si ca vrea sa o omoare din cauza mea si sa-l iau eu acasa.
Ea m-a sunat si mi-a spus ca va veni la serviciu si ma va face de ras si va vorbi cu sefii mei sa ma dea afara pentru ca i-am ademenit eu barbatul.
Cum sa procedez in cazul asta? Daca vine la serviciu ce sa fac?
Ma poate ajuta cineva cu un sfat? Eu tind sa cred ca cineva de la serviciu vrea sa imi faca rau.
Multumesc!
Buna ziua,

Mama mea are un teren de 6000 mp la tara mostenire de la parinti.
Eu m-am gandit ca acolo ar merge sa se faca o pensiune pentru ca este o zona de munte cu multe atractii turistice.
As dori sa stiu daca as putea sa accsez fonduri europene nerambusrsabile si fara avans pentru realizarea unei pensiuni. De unde trebuie sa incep?
Va multumesc frumos!