avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1777 soluții astăzi
Forum Activitate navigatorul

Activitate navigatorul

Discuție Impozitare CSA
Buna ziua,va rog ,daca se poate,raspundeti-ne,pe intelesul nostru,daca DEPOZITELE BANCARE,(banii de inmormantare),depusi in Banca,se impoziteaza,in afara de 10%,pentru Stat si la CAS si daca DA,noi deponentii,pensionarii,cei multi,ce avem de facut,complectam vreun formular,s-au asteptam linistiti sorocul,multumesc anticipat si cu respect va informez,ca la ducerea batranetii,in spate<covarsit,probleme cu legea ne-ar mai lipsi.O zi buna intregului colectiv.
Discuție Juridic
Buna ziua,daca se poate,sigur se poate,deoarece sunteti cei mai in drept,explicati-ne cum se interpreteaza <REFERENDUMUL>,doarece noi,neavenitii,ni mai intelegem nimic.Astazi,cel care se pretinde mare jurist,se vade din ce este pe (piata),ca referendumul pe care il va initia Domnul Presedinte ,este cu rezultat facultativ,deci care este valoarea,daca tot altii sunt decidenti?;stiu ca Pres.Basescu a formulat intrbarea gresit:100-300,ceeace necesita modificarea Constitutuei.Intrebarea mea,anoastra este cum trebuie sa fie un REFERENDUM,care exprima vointa poporului,intr-e alegerile legislative,care sa fie obligaroriu.Rog,daca vreti,explicati-ne,pe intelesul nostru,fara art.si legi,sa stim si noi ca mergem la vot si ce votam se aplica,cine voteaza NU,sa nu mai mormaie pe la colturi,ca asa au votat,dar si eu suport exprimarea lui.Daca cer prea mult,va rog sa ma scuzati,dar sunteti cei mai in masura sa ne explicati,repet,pe intelesul nostru,acest fenomen(Constitutional?),am umblat 57 ani in absolut toate tarile lumii si nu am auzit de refer.optional,dar stiu ca Elvetia este condusa prin Refernd.poate gresesc,nu este specialitatea mea.Anticipat va multumesc pentru rabdarea de a lectura si poate si explicatii.Urez multa sanatate intregului Colectiv.navigatorul
Buna ziua,rog,daca se poate,informatia LEGALA: sot si sotie,fara copii,ambii cu frati.In cazu decesului unuia,ce acte trebuiesc intocmite,ambii in viata,pentru a nu fi deranjat cel supravietuitor,de catre fratii celui decedat.Anticipat multumiri si felicitari site-lui.
Răspuns la discuția LA MULTI ANI!
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Cu multumirile cuvenite,va adresez aceleasi urari!
Stimata Doamna,va multumesc mul,pentru timpul acordat si precum ganditi.se remarca o logica,in gandirea Dvs.;daca cele specificate in postarea Dvs.s-ar regasi in comportamentul fiecaruia,indiferent de locul si pozitia.<poate>,fata comportamentala,a noastra,a tuturor,s-ar schimba,specific,poate,probabil speranta moare ultima. Cu respect fata de utilizatori,indraznesc sa-i rog,sa-si posteze parerea,chiar daca este critica la adresa mea,eu suport si imi insusesc si opiniile altora,tragand concluzii.Voi aplica :daca 2-3 iti spune ca esti beat.........Dvs.si tuturor celor care ne gazduiesc si ne sfatuiesc,intregului Colectiv Redactional,precum si membrilor,care posteaza /nu,le urez ca Sf.Craciun si Noul An,sa le aduca multe satisfactii,bucurii si multa sanatate,ca-i mai buna ca toate.La multi ani!
Buna ziua,cu respect va rog,daca se poate,sa-mi raspundeti,referitor la urmatoarea situatie:pentru racordarea la gaze,prin debransarea RADET,a dorit inlocuirea giga-calorimetru,c/v fiind suportata numai de 8 Ap.contrar Asoc.nu semna aprobarea de debransare.Ulterior s-au debransat si restul de 11 Ap.(debr,totala 19 Ap.) Intrebare:Nu este corect(Legal si de bun simt)sa suporte fiecare,19 Ap. c.p. din val.G-cal.platita numai de 8 ap. Anticipat multumiri si Craciun Fericit ! intregului Colectiv.
Răspuns la discuția Sarbatori fericite!
Adevarat a Inviat ! Felicitari pentru tot ceeace faceti pentu noi,neavenitii,intr-ale< itele> Justitiei,deoarece,gratis,ne povatuiti, ne indrumati,usile la care sa batem,in functie de caz,pasii de urmat,sfaturile si cazurile prezentate,ne sunt de un real folos,tragand invataminte din greselile,abaterile,abuzurile altora. Singura mea grije,este ca intr-o zi,sa va plictisiti de noi,plebea si sa ne abandonati.Urez intrgului Colectiv un Paste Luminos si viata lunga.
Buna ziua,va rog,daca in noul Cod Fiscal se prevede schimbarea aplicarii 16%,incepand cu 01.Ian.2016,asupra dobanzilor la depozite bancare ce revin statului,nu bancii respective. Multam mult.