avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 525 soluții astăzi
Forum Activitate mady2271

Activitate mady2271

Este legal ca avocatul angajat de tatal copilului meu sa imi viziteze copilul la camin fara acordul meu s-au este un abuz in serviciu asemanator cazul SORINA,
Nu pot sa stiu ce ascunde aceasta avocata mai ales ca tatal copilului meu a spus ca ii este amanta si facece ii spune el> Ce pot sa fac ?
In luna ianuarie 2018 am primit hotararejudecatoreasca definitive si irevocabila prin care tetal copilului meu trebuia sa plateasca 625 ronu pensie de intretinere din septembrie 2015. Acesta nu a platit nici un ron din aceasta pensie ba mai mult m-a dat in judecata de micsorare de pensie pe motiv ca nu are nici un venit. Acesta din cate am auzit si-a vandut toate bunurile pentru a nu fi gasit cu nimic pe numele lui si nici nu vrea sa lucreze cu carte de munca pentru a nu fi inregistrat cu venit.
Din ce mi-a spus face curse de curierat ITALIA ROMANIA cu microbus marca Mercedes dar nu cu acte. Ce pot face s-au cui trebuie sa ma adresez pentru rezolvarea acestei probleme.

Va multumesc.











.
Lucrez la o firma multinationala si am raportat comisiei de etica unele abuzuri in serviciu ale sefului meu intamplate in anul 2017 - 2018. Comisia a venit cu raspunsul ca daca faptele nu s-au petrecut in urma cu cel mult 5 luni nu se mai poate face nici o verificare. Este correct ceea ce mi s-a spus s-au se incearca musamalizarea problemelor.
Am deschise conturi la banca BRD, unul in lei (alocatie copil) si unul in euro credit prima casa Daca nu platesc creditul in euro pana la data scadenta banca imi ia din contul de lei pune la creditul de euro fara acordul meu Cand nu am avut nici in contul de lei banca mi-a pus credit pe minus in contul de lei
Este corect s-au este un abuz din partea bancii mai ales ca eu nu mi-am dat acordul pentru acest transfer
Răspuns la discuția Hotatare judecatoreasca
Este vorba de programul de vizita al copilului. Cu toate ca am respectat aceasta hotarare el nu a venit sa vada copilul in decursul anului 2017 decat de 4 ori adica de trei ori nu in perioada citata in hotarare si o data in perioada din hotarare. Singura data cand a respectat el hotararea a fost insotit de mama sa si de inca o persoana straina care a inceput sa filmeze de cand am deschis usa. I-am spus sa nu mai filmeze ca nu o cuunosc iar aceasta nu a incetat si atunci am sunat la 112.
Echipajul s-a deplasat la domiciliu dar nici macar nu ia cerut sa se legitimeze si nu a fost nici consemnata in procesul verbal. Tinand cont ca locuiesc intr-un bloc de proprietari iar eu fiind proprietara in acel bloc consider ca politia ar fi trebuit sa o legitimeze sa vada in calitate de ce filmeaza . Stiu ca in fata blocului este spatiu public dar nu si pe o scara de bloc decat cu acordul proprietarilor.
Tatal fetitei a depus o plangere penala nr 36.581/16.10.2017 sub aspectul de savarsire infractiunii de nerespectare a masurilor privind incredintarea minorului. Pana la aceasta data nu am fost interogata in acest dosar.
Răspuns la discuția Hotatare judecatoreasca
C
hiar daca este vorba de vizita copilului. In hotarare scrie ca are dreptul sa-l viziteze in primul si al treilea week. O singura data a respectat termenul si atunci a facut plangere la politie ca nu respect hotararea cu toate ca i-am dat copilul.
O hotarare judecatoreasca se aplica daca aceasta este atacata dosarul fiind in curs de judecare si nu reste definitiva si irevocabila?
Răspuns la discuția Marturie mincinoasa
Copilul a fost la mine dintotdeauna, el nu sa ocupat de el chiar a deschis proces de tăgadă de parteneriate cerând sa i se radieze numele de la rubrica tata dar testul ADN a spus totul. Asa credea el va scapa de copil.Eu am castigat acest proces si a trebuit sa ma despagubeasca dar din cauza redactării nu am primit nimic.
Răspuns la discuția Marturie mincinoasa
Pot sa depun plangere la parchet pentru marturie mincinoasa impotriva mamei lui avand declaratia ei de la tribunal, eu pot dovedi ca de fetita am avut doar eu grija pentru ca el a stat in Italia si nu ia pasat de ea. Iar pentru greseala cu privire la ore ma face sa inteleg ca greselile de redactare sunt specialitatea lui si a avocatei lui. In procesul anterior la fiecare sedinta s-a gresit la redactarea hotararilor iar ca sa fie in favoarea lor a gresit hotararea finala prin care mia redactat numele gresit. Totul se face cu buna stiinta mai ales ca judecatoarea nu mi-a dat voie sa vorbesc iar lor da cu toate ca eu deschisesem procesul. Mereu imi spunea sa raspund cu da s-au nu, nu mi-a dat voie sa ma apar pe cand ei tot tipau si ma acuzau pe nedrept.
Este posibil ca un copil de un an si trei luni ca aiba citatie sa se prezinte la tribunal?
Am avut un proces cu tatal fetitei mele pentru custodie totala, pensie alimentara si domiciliu stabil.
1.El a avut ca martora pe mama sa care a depus marturie mincinoasa pe cum ca el avea grija de fetita iar eu stateam beata in pat ceea ce era total fals. El nu s-a interesat de fetita , nici acum dupa 2 ani de cand a plecat sustine aceasta minciuna. Ce pot sa fac in acest caz?
2. El si mama lui au declarat ca lucreaza ca ca sofer de tir in Italia iar pronuntarea a fost 25% din venitul net realizat dar el nu a depus nici un document...deci primesc 25% din nimic.
3. Avocata mea mi-a schimbat primele foi in legatura cu vizita minorei si a scris ca aceasta sa fie la mine in domiciliu ceea eu nu am cerut asa ceva am cerut in loc public si in prezenta mea iar sentinta s-a dat ca vizita sa fie in primul si al treilea wk din luna la mine in locuinta de la orele 08 la 23???????? deci si peste noapte.
4 Avocata lui a tipat la mine dupa iesirea de la tribunal, a fost la fetita mea la camin sa o vada , chiar a cerut ca actele procesurale si vizita fetitei sa fie la ea la domiciliu????????
5. El si avocata lui se cunosc inainte de a fi eu cu el impreuna si tind ca cred ca ei m-au luat pe mine ca mama surogat.
Ce pot sa fac mai ales ca el minte ca se ocupa de fetita, nici macar nu intreaba de ea.