avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1885 soluții astăzi
Forum Activitate Eugen1007

Activitate Eugen1007

Buna seara!
Mi-a fost reținut permisul pentru o perioada de 90 de zile, am fost nevoit sa plec din țara și nu am făcut contestație , acum au trecut cele 90 de zile și nu știu cum îmi recuperez permisul . Ce trebuie sa fac ?
Buna ziua, doresc sa deschid un punt de lucru pentru firma pe care o detin, spatiul are doua camere dar o singura intrare, una dintre camere o voi folosii eu iar pe cealalta sa inchirieze pentru alta firma . Cum putem sa inchirem amandoi ? Proprietarul este de acord cu impartirea spatiului.
Discuție Dosar executare
Buna ziua,

Am avut un credit de nevoi personale in franci elvetieni, pe care nu am mai putut sa il achit. Creditul a fost dat in executare cate un birou executoresc si suma de plata este mult prea mare. Bunuri personale am decat o masina, daca nu am cum sa platesc ce pot executa firmele de executare silita? Gen parinti, frati etc.
Si daca mai se poate face ceva o contestatie, o recalculare a sumei la data impumutului?

Multumesc.
Răspuns la discuția Proprire salariu
Nu am bunuri imobile, doar un autoturism care dupa intelegerea de plata, nu imi v-a pune sechestru pe ea.
Buna ziua,

Am o intrebare va rog frumos. Am un credit de nevoi personale pe care nu l-am mai platit, intre timp creditul a fost dat catre un executor, am suma foarte mare de inapoiat, am luat legatura cu executorul sa facem un agajament de plata lunara pe o suma care spun eu ca o pot achita. Sunt angajat in afara tarii, imi poate pune proprie la firma unde lucrez, nu as vrea sa am probleme cu angajatorii si sa ma dea afara. Salariul il iau acolo nu in romania. Executorul imi cere unde sunt angajat si salariul net pe care il am si nu stiu ce sa-i spun.

Va multumesc
Buna ziua,

Am o intrebare va rog frumos. Am un credit de nevoi personale pe care nu l-am mai platit, intre timp creditul a fost dat catre un executor, am suma foarte mare de inapoiat, am luat legatura cu executorul sa facem un agajament de plata lunara pe o suma care spun eu ca o pot achita. Sunt angajat in afara tarii, imi poate pune proprie la firma unde lucrez, nu as vrea sa am probleme cu angajatorii si sa ma dea afara. Salariul il iau acolo nu in romania. Executorul imi cere unde sunt angajat si salariul net pe care il am si nu stiu ce sa-i spun.

Va multumesc
Am vorbit cu executorul, el nu are puterea de negociere. Acessta mi-a spus sa vorbesc cu banca daca negociaza penalitatile si daca imi ridica propririle de pe conturi. Ar fi bine sa merg cu un avocat? Va mutumesc.
Buna ziua,
Am o intrebare va rog frumos. Am un credit de nevoi personale pe care nu am putut sa-l mai sustin, intre timp creditul a fost dat unui birou executoresc si mi s-au pus propriri pe conturi, intrebarea mea este cum pot afla daca exista proprire si pe autoturism Doresc sa vorbesc cu banca sa facem o esalonare si nu stiu cum ar trebuii sa procedez. Va multumesc.