avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 546 soluții astăzi
Forum Activitate zpk

Activitate zpk

De curand Primaria din Bragadiru a schimbat denumirea strazii unde urmeaza are punctul de lucru firma mea. Eu am apucat sa depun toate actele pentru autorizatie pe adresa veche insa nu stiu ce trebuie sa fac pentru a updata informatia la dosarele depuse :D. Trebuie sa le depun iar cu adresa noua sau doar sa duc hartia de la Primaria la fiecare in parte? Merci !:sorry:
Buna Marius! Eu voi deschide o cresa cu mancarea in regim de catering insa ma gandesc serios sa o fac eu pe viitor.Imi poti spune ce autorizatii trebuie sa obtin ? Am in prezent si codul caen 5692 , e suficient sau trebuie sa adaug alt cod ? Merci !
Cine ma poate ajuta cu pasii pe care trebuie sa ii urmez in momentul in care vreau sa angajez personalul pentru un centru de zi pe care l voi deschide in curand ? Merci !:frantic:
Buna ziua, incerc sa imi dau seama daca e mai rentabil sa imi fac o asociatie ong sau un srl d pentru un centru de zi .
1. Ce taxe si impozite se platesc pentru angajatii unui ong ?
2.Ce taxe si impozite platesc fondatorii ong pe profitul realizat?:sorry:
Multumesc !
Multumesc !
Cu riscul de a ma repeta (am incadrat gresit întrebarea) va rog din nou sa ma ajutati cu informatii in legatura cu avizele pe care trebuie sa le obtin in vederea deschideri unui centru de zi pentru copii cu varste intre 1-3ani. Va multumesc !:O
Am inchiriat o vila pentru a deschide un centru de zi , primim copiii cu varste intre 1-3ani si vreau sa angajez un vorbitor nativ de germana. Pot sa ii asigur cazarea in vila respectiva ?Va multumesc !
Răspuns la discuția SRL-D taxe si impozite ?
Merci !
Buna seara, ce taxe si impozite trebuie sa platesc pentru un angajat daca imi deschid un srl d? Multumesc !:sorry:
Buna seara, va rog sa imi spuneti ce autorizatii trebuie sa obtin pentru a deschide un centru de zi ?Mentionez ca vor veni copii cu varste intre 1-3ani ! Multumesc !#-o