avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 783 soluții astăzi
Forum Activitate DanielaSaigiu

Activitate DanielaSaigiu

Răspuns la discuția Loc de muncă
Nu vreau sa prelungesc nimic...din contra...as pleca și mâine dacă aș putea..dar vreau totuși să las loc de "bună ziua".... Nici nu vreau sa am pb..gen,să mă dea in judecata pentru nerespectarea contractului,etc....
Răspuns la discuția Loc de muncă
Va mulțumesc frumos pentru răspunsuri...da,e vb de contractul ăla provizoriu,de 3 luni..deci tre sa îmi depun demisia pe 10 septembrie,ca să mă incadrez până pe 30 septembrie,când se incheie contractul
Discuție Loc de muncă
Buna ziua...m am angajat de o luna la o bancă și am contract provizoriu de 3 luni....daca vreau sa plec....trebuie sa stau in preaviz? Daca da...după alea 3 luni...? Sau in timpul? Va mulțumesc
Răspuns la discuția Buna seara- vizitare minor
Va mulțumesc
Buna seara.... Am un amic care e însurat de 5 ani...cu o soție adulterina..cum nu ii convine ceva...îi face bagajul și îl dă afară din casă...ea locuiește cu mama ei....amicul meu lua copilul doua zile pe săptămână,când era liber de la job... Acum..soția lui are o alta relație.. nefiind divorțați....și i a interzis să vina sa mai ia copilul până nu hotărăște instanta altceva....cum sa procedeze el? Va mulțumesc
Răspuns la discuția dare de seama
E obligatoriu? Daca nu dai dare de seama ce se întâmplă?
Discuție Dare de seama
Buna dimineata,am o sora bolnava de oligofrenie,pe care am reusit sa o integrez intr-un centru pentru cei cu boala ei,acum aproape un an....intrebarea mea este,trebuie sa mai dau dare de seama anual la Autoritatea Tutelara pentru ea,din moment ce nu mai e in grija mea,desi eu sunt tutorele ei legal|? Va multmesc!
Nu e centru privat,n am bani de asa ceva. E de stat
Buna ziua
Stie careva cat dureaza aprbarea dosarului de institutionalizare a unei persoane bolnave de oligofrenie intr-un centru special?
Va multumesc!
Buna ziua,am o sora bolnava de oligofrenie....i-am depus dosarul pentru institutionalizarea intr-un centru special pentru persoanele ca ea. Dar costa 706 ron pe luna si de aceea incerc sa ii fac pensie de urmas dua parinti,ambii decedati,mama acum 3 ani,tata in ianuarie anul acesta. Pb e urmatoarea: m-au numit pe mine tutorele ei legal,dar decizia inca nu e legalizata. Pot inainta dosarul? La Casa de Pensii din Bacau este o dna dr care trebuie sa ii dea o decizie medicala,care se va atasa la dosarul cu actele pentru pensie. Dar mi-o da fara decizia legalizata prin care sa ii demonstrez ca ii voi fi tutore? Va multumesc!