avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 675 soluții astăzi
Forum Activitate maryusmara88

Activitate maryusmara88

Răspuns la discuția Audiere dosar penal Art 253 C.Pen
Se poate sa ma aresteze?
Buna dimineata.ieri 18.10.2017 am primit citatie de a ma prezenta la sectia de politie ca reclamat .eu am facut urmatoarea prostie:am rupt sigiliul contorului de gaze al vecinei.ea avand camera deasupra usii camera de luat vederi a surprins momentul ruperii sigiliului. Sigiliul l am rupt din cauza ca neavand eu si o alta vecina sigiliu la contorul de gaze am zis sa il rup si pe al ei.Ce consecinte as suporta.mentionez ca este Art 253C.pen.multumesc
Răspuns la discuția Executare silita
Dar ma pot trezi cu executorul direct la usa fara sa fiu notificat printr-o scrisoare sau ceva de genu.multumesc.
Buna ziua.am facut acum 3 luni un credit denla hora credit de 500 lei .am patit un necaz cu cineva din familie si nu am putut restitui banii la timp.acum ei imi trimit amenintari cu politia pentru frauda penala cum ca in imediata perioada vine cineva de la firma respectiva cu executor judecatoresc acasa.doresc sa stiu daca ce fac ei cu aceste amenintari este legal.practic ma simt agresat.trimit numai sms-uri si numai in weekend.multumesc
Răspuns la discuția Sigiliu Rupt la gaze
nu am antecedente penale.
Buna seara.am facut o prostie mai mare ca mine si doresc un sfat.am rupt sigiliu de la un contor de gaze al vecinului din prostie, am fost si ametit bine si suparat ca nu am avut si eu sigiliu la gaze dupa ce sa facut schimbarea la contorul meu si ma pus dracu sa il rup pe al vecinului.avand camera camera ma filmat si a depus plangere la politie si mi s-a facut dosar penal.intrebarea mea este ce pot pati cel mai rau.multumesc frumos.
Buna seara.am facut o prostie mai mare ca mine si doresc un sfat.am rupt sigiliu de la un contor de gaze al vecinului din prostie, am fost si ametit bine si suparat ca nu am avut si eu sigiliu la gaze dupa ce sa facut schimbarea la contorul meu si ma pus dracu sa il rup pe al vecinului.avand camera camera ma filmat si a depus plangere la politie si mi s-a facut dosar penal.intrebarea mea este ce pot pati cel mai rau.multumesc frumos.
buna ziua. imi pot instala o camera de supraveghere video pe holul blocului deasupra locuintei mele.imi trabuie aprobari ceva?multumesc
Buna ziua.am si eu o intrebare.concubinul meu a plecat in afara fara acordul meu si ma lasat pe mine si pe coopil singuri.ce drepturi am? Il pot decade din drepul de tata.sau ce ii pot face.ca nu mai vreau sa am nici o treaba cu el.il pot da in judecata .si daca da pot primi pensie alimentara?.multumesc.
Răspuns la discuția cont blocat
multumesc frumos