avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 917 soluții astăzi
Forum Activitate AdaZdravescu

Activitate AdaZdravescu

Răspuns la discuția marire pensie ?
Nu stiu ce inseamna stagiu potential,am vechime 24 de ani,de 15 ani sunt pensionara.
Multumesc
Discuție marire pensie ?
Buna ziua,am 58 ani,sunt pensionara de boala,in 2022 voi avea varsta de pensie definitiva,mi se va majora pensia,sau ramane tot 1600 lei?
Multumesc
Va rog sa mi spuneti,intr un bloc cu 300 de apartamente,11 etaje,este normal ca in conducerea Asociatiei sa fie un presedinte,un vicepresedinte,3 cenzori si un administrator ? Eu cred ca sunt prea multi cenzori.Si au fixat un salariu urias,27 lei pe luna pe apartament! Cum se stabileste salariul?Alte blocuri din oras platesc doar 5 lei,va multumesc.
Discuție pensie
Buna ziua,vabrog sa mi spuneti,am 56 de ani,sunt pensionara de boala din anul 2008,pot sa solicit sa mi recalculeze pensia,sa devin pensionara de varsta,daca se aproba,se va mari pensia ? Multumesc
Buna ziua,va rog sa mi spuneti,exista o lege care prevede ca un proprietar care locuieste mai putin de 10 zile intr o luna in apartament,este scutit de la plata cheltuielilor comune pe scara(ascensor,curent electric,gunoi)?va multumesc,Ada Zdravescu
Va rog sa mi spuneti daca exista o lege care prevede ca un locatar,daca locuieste in apartament,mai putin de 10 zile in apart. intr o luna,trebuie sa participe la cheltuielile comune? ascensor,gunoi,curent electric,multumesc