avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 697 soluții astăzi
Forum Activitate ela_ranete

Activitate ela_ranete

Discuție radiere srl
am o societate cu 2 asociati , a fost suspndatat timp de 2 anu iar acum ii expira suspendarea cum as putea scapa de ea?
Cineva mi-a spus ori prin radire ori prin vanzare?
Daca o radieze ce acte imi trebuie si cat ma costa ?
va multumesc
Am un srl si am de recuperat tva, in urma controlului s-a procedat la suspendarea inspectiei fiscale. de atunci au trecut 3 luni.
ce legatura are recuperarea de tva cu suspendarea inspectiei fiscale ?
Cum pot sa-mi recuperez tva ?
Ce pasi trebuie urmati?
Va multumesc.
o zi buna.
Buna ziua.
Daca soferul meu a primit o amenda in Localitatea Oniscani Jud. Bacau unde pot face plangere la ce Judecatorie?
va multumesc.
Buna ziua,
As dori o informatie cu privire la urmatoarea problema:
Soferul de la firma unde lucez a fost plecat in cursa cu un transport de lemn de fag, A fost oprit de un echipaj de politie care nu aveau asupra lor cantarul ptr a verifica cantitatea de marfa transportata; Soferului i s-a intocmit o somatie (dar nu a primit un exemplar de pe somatie); In data de 16,05,2008 a sosit la firma un proces verbal de cosntatare a contraventie si o adresa prin care ne atentioneasa ca pana la data de 30;04;08 sa achitam amenda
ce pot face in acest caz?
unde pot face plangere?
care este ultima zi a depunerii palngerii?
Răspuns la discuția cerere cu formula executorie
VA MULTUMESC,
O ZI BUNA

Va rog sa va editati mesajele cu litere mici, vedeti Regulamentul de postare. Va multumesc.
O SOCIETATE COMERCIALA ARE SA-MI INAPOIEZE O SUMA DE BANI DIN ANUL 2005 SI AS VREA SA O SCAD IN CONTABILITATE.
CUM SE PROCEDEAZA ? IAR DACA FIRMA RESPECTIVA NUMAI EXISTA ?
AM DEPUS CEREREA CU FORMULA EXECUTORIE A UNUI BO SI AM PRIMIT TERMEN.
TREBUIE SA MA PREZINT LA TERMEN SAU SE POATE JUDECA IN LIPSA, AVAND IN VEDERE CA NU AM SPECIFICAT SA SE JUDECE IN LIPSA ?
DUPA CE SE DA O HOTARARE CARE SUNT DEMERSURILE PENTRU A-MI RECUPERA DEBITUL:
Răspuns la discuția cercetare disciplinara
va multumesc.
am avut un angajat la firma care in a facut accident cu masina de servici intr-o zi de sambata, fiind zi libera.
accidentul a fost foarte grav incat ar trebui sa cumpar alta masina. Si-a luat angajamentul scris ca va plati masina printr-un credit. dupa ce a obtinut creditul de la banca a fugit cu banii si nu a mai venit la servici. Cum pot recupera dauna produsa si cum sa-i inchid carnetul de munca?