avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1144 soluții astăzi
Forum Activitate Evelyn 10

Activitate Evelyn 10

Răspuns la discuția Alocatia de stat pentru copii
???????
Cum pot sa recuperez alocatia mea de la mama fiinca eu locuiesc cu tata si am si hotarare judecatoreasca. Acuma in iunie o sa fac 16 ani sunt la liceu dar eu nu-mi vad alocatia niciodata. Pot sa fac executare silita???MULTUMESC
Răspuns la discuția Recuperatori credit banca
Buna ziua. Poate sa-mi spuna cineva cam cat dureaza un proces . Contestatie la executare silita impotriva KRUKK??? MULTUMESC
Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti cum se face?? De la mine angajatorul a retinut aprox. 3000 de lei si nu a virat nici un ban in contul specificat de executor. Din cauza asta sunt executat a doua oara pt aceasi suma si cu penalizari. Au trecut deja 10-11 luni .MULTUMESC
Dna AV GERBER aici o sa va contrazic pentru ca am primit hotararea judecatoreasca si nu mai trebuie sa platesc nici un ban in urma. DE banii (suma neplatita) tot copilul are dreptul nu mama copilului si cum baiatul nu mai sta cu mama lui nu trebuie sa platesc. Chiar din contra de cand am deschis dosarul si pana la Hotarare ce mi a retinut din salar trebuie sa mi returneze pana la ultimul ban + Cheltuieli de JUDECATA.
Răspuns la discuția Taxa paza dupa defunct
Dl. Popa Gheorghe pe hartie asa scrie Numele si defuncta.....Eu inteleg ca vine impozit pe casa si teren dar taxa paza??? EU nu am auzit asa ceva ca si mortul trebuie sa plateasca paza MULTUMESC pt timpul acordat
Răspuns la discuția Taxa paza dupa defunct
Dar ei au eliberat certificatul de deces si nu stiu ca este decedat?????Sau este o smecherie de a lor??
Mama mea este decedata din anul 2014. De ce are taxa paza si acuma???
Am obtinut stabilirea dom. pentru minor. Mama copilului a facut declaratie ca nu=l mai intereseaza de copil inainte de proces.Dar prima data am castigat contestatie la executare prin Ordonanta presidentiala.
Răspuns la discuția Separarea cu doi copii
Daca are tata locuinta proprie are si salar si demonstreaza asta la tribunal o sa castige custodia copilului. Mama daca sta la sora ei aia nu inseamna ca are locuinta. Tribunalul judeca in favoarea copilului nu in favoarea mamei. eu vorbesc din propria experienta. Sora ei poate sa vanda locuinta sau nu se stie ce se intampla. Din pacate asta e adevarul.gi-jane2....